fbpx

Перша Пречиста або Успіння пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити 28 серпня

Існує три Пречистих. Перша відзначається 28 серпня, друга, Різдво Пресвятої Богородиці, – 21 вересня, а третя, введення в храм Пресвятої Богородиці, – 4 грудня.

Перша Пречиста вважається одним із дванадцяти найважливіших християнських свят року.

Цього дня у церкві освячували пучок жита, його ставили біля ікони Богоматері і вже потім приступали до пишного святкування.

Наступного, після Першої Пречистої, дня відзначали Горіховий Спас та збирали лісові горіхи. З такої нагоди випікали короваї, котрі освячували в храмі. Короваї мали бути м’якими та не кришитись на підлогу.

Саме з дня Успіння Пресвятої Богородиці починається перший етап бабиного літа, який триває до 11 вересня.

Цього дня завершувався Успенський піст, тож стіл накривали доволі пишний. Також треба було збирати гриби, запаси горіхів на зиму. Поспішали робити й інші зимові припаси: засолювали капусту, помідори, огірки.

Заборони на працю в це велике свято не було — усі трудились і готувались до настання холодів.

Після Першої Пречистої — молоді незаміжні дівчата звільнялись від усякої важкої праці. Адже з цього часу наставала весільна пора і треба було готуватись.

Цього дня не можна сваритися, особливо з рідними та з близькими друзями. Не можна відмовляти у допомозі, якщо хтось просить — постарайтесь виконати прохання.

Не можна ходити у незручному взутті — натерти ноги та мозолі в цей час дуже погана прикмета, що означає появу проблем і невдач у житті.

Але й роззуватись також не слід — в цей день заборонено ходити босоніж. Особливо по траві і зранку. Роса вважається слізьми Пресвятої, тож топтатись по них — великий гріх.

You cannot copy content of this page