fbpx

Петрів піст 2018: що не можна робити жінкам, що можна їсти по днях

Вчора, 4 червня у православних християн починається перший літній піст – Петрівський піст. Дізнайтеся, яку їжу можна їсти щодня в Петрів піст, що можна і не можна робити жінкам.

Петрів піст, який називається також Петрівський, Апостольський, піст П’ятидесятниці не має точної дати початку. Розпочинається Петрів піст завжди через тиждень після Трійці і триває до свята Петра і Павла – 12 липня. У 2018 році Трійцю святкували 27 травня, тому Петрів піст починається 4 червня, а завершиться – 11 липня.

Календар Петрівського посту 2018

В зв’язку з тим, що Трійця щороку прив’язана до Великодня і дати її щорічно змінюються і непостійні, тому і Петрівський піст щороку має різну тривалість – від 8 до 42 днів. У 2018 року Великдень був досить ранній, тому Петрівський піст буде досить тривалим – 38 днів.

Історія Петрового посту

Перший літній піст приурочений пам’яті про святих апостолів Петра і Павла, які готували себе до проповіді Євангелія. Спочатку його назва – Петропавлівський піст, але через довгу назву, його вирішили скоротити до Петрова, Петровського, або часто називають – Апостольським.

Петрів піст вважається одним з перших, яких стали дотримуватися віруючі, причому в перших згадках про нього (приблизно 3 століття), його пов’язували зовсім ні з апостолами, а з можливістю попостувати тим, хто з якихось причин не зміг цього зробити під час Великого посту.

Люди перший літній піст прозвали «Петрівка-голодовка» або просто «Петрівки», адже від торішнього врожаю вже мало що залишалося з продуктів, а до нового ще чекати і чекати.

Правила харчування в Петрів піст

Літній піст не відноситься до дуже строгих, є відмова від м’ясних і молочних продуктів, але рибу можна їсти. До слова сказати і самі апостоли – Петро і Павло – були рибалками і вважаються їх небесними покровителями, в дозволі їсти рибу читається якийсь символізм.

Зразкове меню на Петрів піст

Понеділок – дозволяється гаряча їжа без олії: каші, картопля, овочі

Вівторок, четвер, субота – найлегші дні Петрового посту, так як дозволяється будь-яка пісна їжа з рослинною олією і риба.

Середа і п’ятниця – найсуворіші дні Петрового посту – сухоїдні, хліб і вода.

Неділя – дозволяється будь-яка пісна їжа з рослинною олією, риба, вино.

7 липня – Різдво Іоанна Предтечі- дозволяється риба і вино.

Як і кожен піст послаблення відносяться до вагітних жінок, які годують, тим, хто знаходиться далеко від дому, у кого проблеми зі здоров’ям.

Що можна і потрібно робити в Петрів піст

Сенс будь-якого православного посту не в тому, щоб схуднути, а в тому, щоб знайти духовне очищення і наблизитися до Бога. Це можна зробити тільки молитвами, світлими думками, доброю поведінкою до себе і до людей. Віруючі люди під час посту повинні молитися, ходити до церкви, сповідатися і причащатися.

Навіть якщо ви не ходите до церкви, прочитати молитви можна вдома, від чистого серця, своїми словами.

Якщо з якихось причин ви не можете дотримуватися всіх правил посту, виберіть для себе якесь обмеження в іншому, в тому, що може стати для вас утихомиренням: наприклад, відмовтеся на час від кави, світських заходів і т. д.

Особливий час під час будь-якого посту відводиться допомозі ближнім і благодійності в будь-якому її прояві, в доброму ставленні до оточуючих і близьких.

Слідкуйте за своїми словами і думками, не допускайте грубих слів, уникайте сварок і конфліктів, не бажайте зла.

Що не можна робити в Петрів піст

У піст церква не проводить обряди вінчання і хрещення.

Згідно з народними традиціями і звичаями в Петрів піст небажано:

  •  займатися рукоділлям – шити, в’язати
  • брати і давати гроші в борг
  • стригти волосся

Джерело.

You cannot copy content of this page