fbpx

Петрів піст 2019: коли починається і що важливо зробити кожному віруючому в цей час

Петрів піст присвячений святим апостолам Петру і Павлу (звідси й походить його назва; при цьому є друга назва – Апостольський). За переказами, праведники Петро і Павло постили, готуючись проповідувати Євангеліє, так що для православних віруючих в цей час важливо звернутися до віри і подбати про духовну чистоту.

Коли прийнято тримати Петрів піст: дати і особливості

Дата початку Петрового посту рік від року відрізняється, оскільки той тісно приурочений до важливих перехідних церковних свят. Так, розпочинається Петрів піст завжди в понеділок. Від Дня Святої Трійці має минути тиждень, а від Великодня, відповідно, дев’ять неділь. Джерело

Зате закінчується Петрів піст завжди в один і той же день – напередодні Дня апостолів Петра і Павла. Ця дата в православ’ї відзначається 12 липня. У різні роки піст триває різну кількість днів. Якщо Великдень був раннім, Трійця теж зсувається на більш ранній час, і Петрів піст може бути довгим, близько сорока днів. А якщо Великдень і Трійця були пізніми, піст іноді потрібно тримати лише тиждень.

У 2019 Петрів піст припадає на наступні дати:

  • понеділок, 24 червня – початок Петрового посту;
  • четвер, 11 липня – кінець Петрового посту.

Читайте також: Додаткові вихідні у червні: коли і скільки будуть відпочивати українці

Таким чином, в 2019 році апостольський піст триватиме два з половиною тижні. Сам День Петра і Павла, 12 липня, в піст не входить, на нього вже можна розговітися.

Правила Петрового посту: як правильно постити

Найголовніше в піст – не тривалість або формальна строгість, а внутрішня готовність працювати над собою, прагнути до кращих проявами свого особистого початку перед обличчям Бога. Внутрішня чистота набагато важливіше зовнішньої атрибутики на кшталт відмови від м’ясних страв. Постити слід не через моду або впливу оточуючих, а за власним переконанням

You cannot copy content of this page