Петрів піст 2020: коли починається і як його правильно провести

У 2020 році Петрів піст починається 15 червня і триває по 11 липня. Він залежить від дати Великодня і тому тривалість його різна. Петрів піст ще називають Апостольським, в пам’ять Святих апостолів Петра і Павла. Він починається у понеділок, через 7 днів після свята Трійці (П’ятидесятниці), а завершується завжди 12 липня, на свято Святих всехвальних апостолів Петра і Павла.

Раніше Петрів піст називали – постом П’ятидесятниці, але назва його змінилася, коли у Константинополі і Римі Святим рівноапостольним Костянтином Великим були побудовані храми на честь Святих апостолів Петра і Павла.

Освячення константинопольського храму відбулося в день пам’яті апостолів 29 червня, за старим стилем ( тобто 12 липня за новим), саме з цього часу цей день став особливо урочистим, як на Сході так і на Заході.

В народі Петрів піст мав назву «петрівка» або «петровка-голодовка», так як на початку літа від минулого врожаю вже мало що залишалося, а до нового ще далеко. Петрів піст є менш суворий, ніж Великодній (Великий піст). Під час посту у понеділок, середу і п’ятницю слід утримуватися від риби. Можна вживати їжу рослинного походження з олією. У суботу та неділю – дозволяється риба.

Під час Петрового посту не відбуваються обряди вінчання молодят і хрещення дітей. Люди стараються в цей час щонайменше один раз посповідатися та причаститися. Найважливіше під час посту – пам’ятати про молитву. «Молитва – це все: віра, побожність, спасіння» (Феофан Затворник). Також потрібно утриматися від гучних забав та святкувань.

У часі посту потрібне покаяння і душевне очищення. Проявляйте співчутливе та турботливе ставлення до інших, робіть добрі справи, давайте милостиню, приділяйте комусь просто більше уваги.

Фото ілюстративне з відкритих джерел