Петрів піст 2022: дати і що потрібно зробити у ці дні

Початок посту залежить від свята Світлої Трійці – він завжди починається на другий понеділок після вшанування триєдності Бога. Трійця 2022 випадає на 12 червня (неділя), тому Петрів піст 2022 триває з 20 червня по 11 липня. Загальна тривалість посту – від 8 до 42 днів. Основна мета посту – підготувати віруючих до дня пам’яті святих Петра і Павла, який в 2022-му році відзначається 12 липня.

Згідно з легендою, Петро був сином рибалки, а тому в народі вважається покровителем рибалок. З цієї причини віруючим дозволено їсти рибу, але тільки не в середу і п’ятницю – в ці дні можна вживати тільки сиру їжу.

У свята, які випадають на період посту, господині дотримуються традицій і готують “рибники” – пироги з відповідною начинкою. У понеділки можна гарячу їжу без масла, а в інші дні – масло, рибу, морепродукти і гриби.

Православна церква склала ряд заборон, яких краще не порушувати в період очищення душі і тіла. У червневий Петрів піст не можна:

  • брати кредити і позичати гроші;
  • вінчатися і грати весілля;
  • працювати після заходу сонця;
  • шити, в’язати, рукодільничати;
  • зістригати волосся.

Також віруючим потрібно утриматися від прояву негативних емоцій, присвячувати більшу частину часу молитві і наповнювати своє єство благими думками і вчинками.