fbpx

Петрів піст в 2018 році: календар харчування по днях

Петрів піст – важливий період для кожного православного віруючого. Щоб дотриматися всіх правил даного поста, ми підготували для вас календар харчування по днях тижня.

Апостольський піст в 2018 році розпочнеться 4 червня і триватиме 28 днів, як і завжди до 11 липня. Петров (Апостольський) піст – це період, коли всі віруючі християни шанують традиції і дотримуються певних правил, щоб очистити душу і покаятися. Крім читання молитов і відвідування храму, під час посту необхідно дотримуватися особливої дієти, яка виключає зі звичного раціону безліч продуктів.

Календар харчування по днях тижня
Петрів піст має деякі відмінності від Великого посту, так як не є настільки строгим, але так чи інакше, має свої обмеження в їжі. Наприклад, від будь-якого виду м’яса необхідно обмежитися, за винятком риби в деякі дні.

У понеділок православним віруючим можна їсти сухофрукти, варені овочі, гриби і злаки. Воду дозволяється пити в будь-якій кількості. Тільки раз за день можна з’їсти трохи хліба і випічки.

У вівторок не забороняється готувати рибу в будь-якому вигляді, можна навіть випити трохи червоного вuна. Дозволено їсти крупи, рослини бобових культур. Бажано включити в раціон трохи горіхів і меду.

У середу дозволяється їсти виключно овочі і ягоди, але тільки в сирому вигляді. Не забороняється з’їсти шматочок хліба і додати в салат трохи масла.

У четвер можна їсти продукти рослинного походження, крупи різних культур, випічку, гриби, овочі, рибу і трохи вuна.

У п’ятницю варто обійтися лише сирими овочами і один раз в день сухофруктами. Можна зробити невеликий виняток для невеликої порції горіхів.

Читайте також: 1 червня – християнське свято Івана Довгого: головні заборони цього дня

В суботу і в неділю, за традицією , зазвичай готується особливе блюдо на честь святкування Дня Петра і Павла – пироги з риби. Не забороняються подавати до столу овочі, пісні млинці, різні каші з маслом і не велику кількість вuна.

Петрів піст – час очищення від нeгaтиву, злa і грiхiв. Істинно віруючі християни дотримуються всіх правил посту, особливо, що стосується їжі. Постарайтеся утриматися від згyбнuх звичок, робіть добро оточуючим, старанно моліться і пам’ятайте про обмеження в їжі.

Джерело.

You cannot copy content of this page