Пішла я до подруги на День народження, але більше знати її не хочу: До кімнати увійшла свекруха подруги. Жінка зробила гарну зачіску, одягла ошатну блузку, прикріпила яскраву брошку. Загалом, виглядала ефектно і по-святковому. – Мамо, – скривилася Вікторія. – Вибачте, але тут зібралася молодь. Самі розумієте

Є у мене подруга, Віка, ми з нею у пологовому познайомились ще, нашим малюкам по чотири рочки. Так ми і спілкуємось усі ці роки. Минулих вихідних ходили з чоловіком до неї на день народження, але більше знати її не хочу.

Вікторія живе в квартирі, яка належить батькам чоловіка. Ще при першому нашому знайомстві я почула, як сильно вона ненавидить свою свекруху. За п’ять днів, які ми провели в одній палаті, я втомилася слухати про те, що підступна жінка отруює їй життя, і всіляко намагається позбутися від ненависної невістки.

– Вік, а чому б вам не переїхати жити до твоїх батьків? – наївно запитала я, вважаючи, що цим можна спокійно вирішити проблему.

– Куди? У село? Ну ні! Я не для цього терплю її два роки, щоб розвернутися і повиїхати додому! – розлютилася жінка.

Далі я не стала розвивати цю тему. Взагалі, не в моїх правилах втручатися в чужі сім’ї. Вважаю, що дорослі люди повинні самі розбиратися в своїх відносинах. Не слід виносити сміття з хати.

І от йдучи в гості до Вікторії, уявляла її свекруху якоюсь ведьмочкой. Адже чула про підступність цієї жінки дуже багато. Двері нам відкрила мила жінка в красивому фартусі.

– Вітаю! – щиро посміхнулася Людмила Семенівна. – Ви друзі Вікусі? Проходьте, вона в кімнаті.

Жінка мені сподобалася відразу, а я в людях ніколи не помилялася ще. Людмила Семенівна носилася з кухні в кімнату страви, і швиденько бігла назад. Було видно, що вона нервує, хоче догодити гостям і невістці. Вікторія сиділа як королева в кріслі, приймала подарунки і привітання.

– Сідайте! – запросила Віка. – У Семенівни вже майже все готово. Залишилося почекати курку, і все.

– Може, я допоможу? – несміливо запитала у подруги. Мені чомусь було незручно сидіти склавши руки, коли літня жінка бігала захекавшись, обслуговуючи іменинницю і гостей.

– Не потрібно. Вона сама все зробить, – відповіла подруга.

Ігноруючи Віку, я все ж пішла на кухню.

– Людмило Семенівно, хочу допомогти вам! Що потрібно робити?

– Спасибі дитинко. Віднеси, будь ласка, в кімнату виделки і серветки, – посміхнулася жінка.

– Що ж ви все самі? Чому Віка не допомагає? – обурилася я, спеціально поставивши провокаційне запитання.

– Так вона працює … втомлюється дуже. Плюс діти, чоловік … Я намагаюся все сама по дому робити. З власного досвіду знаю, як нелегко одній все тягнути.

По очах Людмили Семенівни, я зрозуміла, що вона говорить щиро. Замість того, щоб лаяти ледачу невістку, захищає її всіляко. Незабаром ми сіли за стіл. До кімнати увійшла свекруха подруги. Жінка зробила гарну зачіску, одягла ошатну блузку, прикріпила яскраву брошку. Загалом, виглядала ефектно і по-святковому.

– Мамо, – скривилася Вікторія. – Вибачте, але тут зібралася молодь. Самі розумієте … Вам не цікаво буде сидіти з нами за одним столом.

У кімнаті повисла пауза. Гості відчули себе ніяково в ситуації, що склалася. Людмила Семенівна почервоніла від сорому. Опустивши голову, посміхнулася, і хотіла вийти з кімнати.

– Я проти! – голосно вимовила я. – Більш того, відмовляюся святкувати без господині будинку! Людмило Семенівно, прошу, сідайте біля мене.

Подруга зиркнула на мене нищівним поглядом, але промовчала. Жінка розгубилася, не знаючи, що робити. На щастя інші гості підтримали мене, попросили її не йти. Я не люблю несправедливості. Ненавиджу, коли ображають людей похилого віку. Принагідно, я звичайно все висловила Вікі в обличчя. Так би мовити нагадала, в чиєму будинку вона живе, і хто в ньому господар.

Фото ілюстративне