fbpx

Початок Різдвяного посту: що можна і не можна робити в ці 40 днів, щоб не накликати гнів Небес

Різдвяний піст є відповідальним часом для віруючих, коли вони моляться про очищення душ і проводять час у молитвах. Цей пост буде найсуворішим, і під час його проведення важливо дотримуватися церковних правил і заборон, щоб не зупинятися у духовному розвитку.

Різдвяний пост у 2021 році розпочнеться з 28 листопада та триватиме до 7 січня 2022 року. Ось що можна і не можна робити в ці 40 днів, щоб не спричинити гнів Небес, а здобути їх благословення і заступництво.

Що можна робити в Різдвяний

Весь період Різдвяного посту православні віруючі моляться вищим силам, щоб заслужити на прощення. Молитви читають не тільки про покаяння в гріхах, але й на удачу, перед початком будь-якої справи, для набуття сил і мужності, необхідних для того, щоб витримати випробування.

Різдвяний піст – це час добрих безкорисливих вчинків. Під час кожного посту благословляються діяння, вчинені від щирого серця. Допомога може бути будь-яка: головне, щоб вона йшла від душі і була щирою.

Жоден пост не обходиться без скромної їжі, і під час Різдвяного посту віруючі дотримуються меню, в якому немає продуктів тваринного походження. Виняток становлять кілька святкових днів, коли можна вживати рибу та морепродукти. Віруючим не можна забувати, що піст — це не дієта, і дотримуватись його неможливо без щирого бажання очиститися від негативу та продовжувати духовний розвиток. Крім того, існують послаблення для окремих груп людей, яким не можна дотримуватися посту у всій його суворості.

Різдвяний піст не забороняє обряди хрещення, тому в цей період можна і потрібно приносити новонароджених для залучення їх до православного світу та воцерковлення.

Під час сорокаденного посту немає заборони на домашні справи та роботу. Важливо лише, щоб кожна справа була розпочата з молитви і здійснювалася на благо. Прати, прибирати, робити ремонт та будівництво, готувати – можна.

Що не можна робити під час Різдвяного посту

Різдвяний піст – час щирого каяття, тому під час його дотримання не можна лаятися, конфліктувати і потурати поганим звичкам, обманювати, поширювати чутки і піддаватися сильним руйнівним емоціям.

Під час посту віруючі відмовляються від м’яса, молока та інших продуктів, одержаних від тварин. Така заборона накладається для вміння утримуватись і духовно рости, не залежно від продуктів харчування.

Піст — відповідальний час, тому священнослужителі рекомендують відмовитись від розважальних заходів на користь спокійного проведення часу у молитвах. Заборона стосується тривалого перегляду розважальних передач, комп’ютерних, телефонних та азартних ігор.

Не варто в Різдвяний піст брати до рук карти та ворожити — церква не схвалює спроби дізнатися про майбутнє.

Під час посту не будуть проводитися вінчання, тому закоханим варто порадитися зі священнослужителем для того, щоб обрати оптимальну дату і провести обряд за всіма церковними канонами.

You cannot copy content of this page