Початок Страсного тижня 18 квітня: що можна і що не можна їсти

18 квітня починається Страсний тиждень. Саме на цьому тижні відбулася зрада Христа Юдою та розп’яття Спасителя на хресті, у зв’язку з чим піст стає суворішим. Церковнослужителі розповіли про те, як правильно харчуватися у цей час.

Згідно з церковним календарем постів, Великий піст є найважливішим, тривалим і серйозним. Окремо варто виділити Страсний тиждень, на якому порушення правил не допустиме.

22 квітня – день найсуворішого посту

Йдеться про Велику п’ятницю. Саме в цей день Христос був засуджений до страти. У цей період він ніс на собі хрест, зазнавав болю та приниження, а потім прийняв мученицьку смерть.

У цей день встановлений найсуворіший пост. Ченці не їдять взагалі нічого, а звичайним людям можна їсти лише раз на день. Також можна пити воду. Це актуально тільки для тих, хто здоровий і комусь суворий піст не нашкодить. Тим, хто старий або хворий, можна замінити суворий піст на суху їжі. Якщо ви погано почуваєтеся, то краще зовсім відмовитися від поста, адже він не повинен вам шкодити.

Дні сухої їжі

З 18 по 21 квітня та 23 квітня у Страсну суботу дуже важливо дотримуватися правил сухої їжі. Це означає, що можна їсти лише ту їжу, яка була приготовлена ​​не на вогні. Можна їсти хліб, фрукти, овочі, горіхи, цукати, гриби, мед. Заборонено також додавати до страв рослинну олію.

У Страсний тиждень немає днів, у які можна їсти гаряче. Більше того, на тижні з 18 до 23 квітня не можна об’їдатися. Потрібно обмежити харчування, лише вгамовуючи голод.

Само собою, в останній тиждень перед Великоднем не можна їсти їжу тваринного походження: м’ясо, молоко, яйця, сир тощо. На цю їжу стоїть найсуворіша заборона.

Крім заборон на певні види їжі, є й інші. Наприклад, суворо заборонено веселитися, влаштовувати свята, вживати алкоголь. Проведіть цей час у молитвах та смиренності.