Покров Пресвятої Богородиці: коли і як правильно святкувати

Свято Покрову з року в рік святкується в один і той же день. Незважаючи на те, що Покрова не прирівнюється до числа великих свят, церква надає йому особливого значення і наставляє віруючих дотримуватися головних традицій цього дня.

Покров Богородиці у 2020 році

«Нарешті прийшов Покров», «дотягли до Покрови» – так споконвіку говорили люди. Звичаї збереглися до цих пір. Зараз всі не з чуток знають про Покров Богородиці, адже церков і соборів з однойменною назвою не злічити.

Народом було відзначено, що перед Покровом часто випадає сніг, який покриває землю. Але сніговий покрив не пов’язаний зі святом (в усякому разі безпосередньо). По-православному Покров – це Богородицька підтримка і її велике заступництво. Божа Матір завжди відгукується на молитви і готова заступити від негараздів своїм незримим покровом.

Жовтневе свято особливо полюбилося нашому народові, і саме по ньому стали співвідносити події, що відбулися за рік, умовно розділяючи життя «до» і «після» Покрову. З 14 жовтня закінчуються всі садові роботи, починаються ярмарки і пишні весілля.

Найголовніше – це привести справи в порядок до Покрови, а далі вже Богородиця візьме життя під опіку, подарувавши непорушну захист кожній людині. У непростий 2020 рік багато чекають цього свята і маленького дива, яке зробить життя світлішим і радіснішим.

Традиції Покрова

Головною подією свята є святкова служба. Причому почнеться вона ввечері 13 жовтня. Всенічне бдіння плавно перейде в ранкове богослужіння. У церквах зазвичай багато людей. Віруючі під час служби просять у Діви Марії представництва перед Господом про захист і прощення, про зцілення і щастя в житті. Вважається, що сама Пресвята Богородиця оберігає, покриваючи кожного своїм омофором.

У 2020 році святкування випадає на середу – пісний день, тому священнослужителі радять не налягати на їстівне і спиртне. Як послаблення допустима риба і трохи вина.

Покрову Богородиці присвячено багато храмів і церков по всій країні, і якщо вона є поблизу, 14 жовтня варто відвідати це місце. Відомо і чимало ікон Покрову, найстаріший образ знаходиться в жіночому Покровському монастирі в місті Суздаль.

Якщо ж згадати про народні традиції свята, то 14 жовтня закінчувалися сільськогосподарські роботи, починалися гуляння і весілля. На Русі з цього дня дівчата збиралися разом, водили хороводи, засилали сватів, починали весільні приготування. До цих пір існує повір’я, що вийти заміж в день Покрови – горя не знати все сімейне життя.