Покровська батьківська субота: що потрібно зробити у цей день і як правильно згадувати рідних, які відійшли у засвіти

Батьківські суботи – це час, коли поминають рідних, які відійшли. У такі дні дотримується безліч традицій. З давніх-давен до батьківських суботах готувалися заздалегідь, щоб провести їх за всіма правилами, помолитися за душі рідних і попросити у Господа благословення.

Святкування Покровської батьківської суботи припадає на суботу перед святом Покрови, яке щорічно відзначають 14 жовтня. У 2020 році поминальна субота буде 10 жовтня, а значить, ще є час підготуватися.

Традиційно в Покровську батьківську суботу в храмах і церквах служать панахиди, відвідують місця вічного спочинку і прибирають там. У цей день прийнято прибирати опале листя і відцвілі рослини, лагодити огорожі і лавочки, приводити в порядок територію поховання, приносити туди свічки і прикраси.

Згідно з традицією, цього дня заведено поминати близьких не тільки молитвами, а й продуктами харчування. Священнослужителі не схвалюють такої поведінки і рекомендує віруючим залишати помин в церквах або піднести частування зустрінутим на шляху перехожим. Поминання найкраще провести вдома, запросивши родичів на обід, щоб вознести спільні молитви і згадати добрим словом тих, хто відійшов.

На батьківські суботи не прийнято сумувати. Сльози і туга – це гріх. Щирі молитви допомагають душам знайти спокій в Царстві Небесному.