fbpx

Попіл і сіль додадуть цукру: щоб морква і буряк були солодкими й смачними, обов’язково підживіть їх цим способом

Не можна під буряк і моркву вносити органічні добрива. Це роблять тільки під попередні культури. Гній, забезпечуючи культуру підвищеною кількістю азоту, надає їй неприємного йодистого присмаку. Коренеплоди виростають деформованими, неприродно рудого (морква) або брудно-червоного з білястими прожилками (буряк) кольору. Джерело

Коренеплоди обов’язково мають розташовуватися на відкритій сонячній ділянці. На колишньому місці їх можна висівати через 3-4 роки.

Попередниками мають бути горох, рання капуста, рання картопля, огірки, цибуля, які збирають рано, щоб встигнути підготувати ділянку і внести необхідні добрива.

Коренеплоди гостро реагують на кислотність ґрунту. Навіть на слабокислому ґрунті у них знижується вміст цукрів. Кислотність можна нейтралізувати внесенням вапна. Обов’язково з осені ділянку потрібно провапнувати з розрахунку 0,3-0,5 кг/кв.м. Ділянку вапнують (при необхідності) 1 раз на 6-8 років. Розкидане вапно перемішують із верхнім шаром ґрунту.

Попіл та сіль додадуть цукру

Дуже важливими є підживлення. У липні-серпні ефективно підживлювати рослини нітроамофоскою. Приготуйте розчин (30-40 г/10 л води), пролийте між рядками (2-3 л/пог. метр) і полийте чистою водою. У серпні підживіть рослини мікродобривами, що містять бор і марганець.

Вони ефективно підвищують вміст вітамінів і цукрів у коренеплодах. Вносять мікродобрива у міжряддя. У 10 л води розводять по 1 ч. л. бору та марганцю. Вносять 2 л на 1 погонний метр. Після підживлення ділянку поливають чистою водою.

Велику кількість бору, марганцю та інших макро- і мікроелементів містить деревний попіл. Достатньо внести півсклянки попелу на погонний метр, закрити в ґрунт сапкою й полити.

Буряк дуже любить звичайну кухонну сіль. За період вегетації його підживлюють 3 рази. Останнє підживлення зробіть розчином: 10-15 г (1 ст. л.солі) на 10 л води. Витрата розчину приблизно 5 л на 1 кв.м. Це зробить буряки надзвичайно солодкими.

Читайте також: Ось що потрібно зробити з кущами смородини після збору врожаю, щоб наступного року вони плодоносили вдвічі краще

Наприкінці серпня потіште моркву розчином борної кислоти. В 1 л гарячої води розчиніть 1 чайну ложку борної кислоти й розбавте в 10 л води. Охолодженим розчином обприскайте рослини.

Іноді морква неприємно гірчить. Це – захисна реакція на морквяну муху. Щоб позбутися гіркоти, а заодно й паразитів, при проріджування моркви потрібно посипати міжряддя тютюновою сумішшю.

You cannot copy content of this page