fbpx

Порадили нам масажистку для донечки, а тут прийшла суха бабця 72 років. Руки у неї виявилися золоті, а ось родичі огuднuми

Коли наша дочка з’явилася на світ, педіатр порекомендувала їй загальнозміцнюючий масаж. Ну і дала візитку самої масажистки, зарекомендувавши її з найкращої сторони. «Вона вам і м’язoвий тонус зніме, і хpебет зміцнить», – повідомила нам вона, – Та й дітки на масажі у неї ніколи не плачуть ».

Остання обставина і вирішила справу – до цього ми возили нашу малу в приватний медичний центр, де дитина кричала до знемоги. Джерело

Чесно кажучи, я очікувала побачити жінку середніх років, з досвідченими руками і доброзичливою посмішкою. Приїхала жінка, виплутатися з довгої мутонової шуби, виявилася сухорлявою маленькою старенькою.

Але дуже була моторною і спритною. Я сиділа поруч, поки масажистка досвідченими руками розминала дочку, натискала, давила, крутила, погладжувала. На мій подив, дочка особливо не пручалася – схоже, процедура доставляла їй справжню насолоду.

Ми розговорилися. З’ясувалося, що жінка все життя пропрацювала в районній поліклініці медсестрою, потім пройшла курси навчання масажу і стала брати «приватників». Вийшовши на пенсію (а їй, як з’ясувалося, було вже 72 роки!), Вона не закинула своє заняття.

-Не втомилися хіба? – співчутливо запитала я, – Робота у Вас, здається, не з легких …

-Так я б з радістю вдома сиділа, – довірливо повідомила Р.З., – Ось тільки дочка весь час дорікає, все їй мало, прости Господи …

З’ясувалося, що наша масажистка живе в одній квартирі з розлученою дочкою і внуком, якого вона дуже любить. Дочка перебивається випадковими заробітками – «шукає себе», за освітою вона юрист, але приватною практикою займатися не бажає, стверджуючи, що це заняття їй не до душі. Онук навчається в університеті, на комерційній основі. Він буде економістом.

А Р.З. крутиться як може – набрала клієнтів і робить їм масаж на дому. Вважає за краще працювати з малюками, але і від людей старшого віку не відмовляється ніколи – гроші дуже потрібні.

-Внуку машину треба купити, – сказала вона, відводячи очі, – А доньці хочеться в квартиру побільше в’їхати, ось і доводиться крутитися …

Після масажу я впросила милу бабусю залишитися на чай. Вона радісно погодилася і нехитро продовжувала розповідати про свою сім’ю:

-Дочка-то мене дорікає весь час: то одяг я їй красивий не купувала, то освіту дала не ту, яка їй була потрібна.

… А внук … – вона махнула рукою, – внук обідає і вечеряє в своїй кімнаті, я йому на підносі їжу тягаю. Що поробиш, вчиться багато … Ось тільки втомлююся я сильно …

-Дочка адже вже доросла! – здивувалася я, – Вдячна повинна бути Вам за виховання, освіту … Ви дали їй все що могли і навіть більше, зараз ви нічого нікому не винні.

-Еее, мила … Молода ти ще. А ось класик казав: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».

Читайте також: З нічного потягу випало щось темне. Мирослав підійшов і помітив дівчину. А через рік вона його пpиголoмшила: “Ходімо до загсу, я твоєю дружиною хочу стати”

Сама я винна, раз виховала так – мені і відповідь тримати, – і бабуся, звернувши розмову, почала прощатися. Біля дверей я сунула їй коробочку цукерок і пачку чаю. А після першого сеансу масажу запросила її ще. І ще. І ще раз. У неї справді виявилися золоті руки. І огuдні родичі.

Якщо, звичайно, все розказане нею – правда. Як низько – змушувати батьків заробляти на свої примхи і дозволяти утримувати внуків, незважаючи на те, що сам відзначив сорокаріччя і маєш професію, якою можна було б при бажанні забезпечити і себе, і своїх близьких. Згодні?

You cannot copy content of this page