Порошок чи гель для прання: все чого ви не знали про ці засоби

Що порошок, що спеціальний гель мають одну і ту ж роль – прибрати забруднення і плями, але ось склад у них різний. Перш ніж придбати миючий засіб, зверніть увагу на наступні фактори:

Поверхнево-активні речовини (ПАР). Завдання ПАР – послабити зв’язок між забрудненням і тканиною. ПАРи не повинні перевищувати норму допустимого вмісту у 4-5%, якщо ж так сталося, що показник вище, тоді речі потрібно після прання ретельно прополоскати. Варто відзначити, що у складі гелю ПАРів менше, ніж в порошку.

Ферменти. Це речовина – біологічна добавка, її ще називають ензими, вони допомагають позбутися органічного забруднення. Ферменти діють тільки при певній температурі води, ось, наприклад, при температурі вище 40 ° C, вони починають руйнуватися, тому плями можуть не зійти з одягу. Ензими є в складі гелів, а ось до дешевих порошків не входять.

Фосфати. Це солі фосфорної кислоти, з їх допомогою вода стає м’якою, підвищується піноутворення і збільшується дія ПАРів. В порошках є така речовина, як фосфати, завдяки їм бруд зникає, але якщо речі погано випрали, то фосфати залишаються в них і можуть призвести до алергії. До гелевих миючих засобів фосфати не додаються.

Діоксид титану. Це відбілювач, він входить до складу гелю для очищення білих речей. На поверхню тканини осідають дуже маленькі компоненти, які надають вид білосніжності.

– Додаткові складові. До порошків і гелів входять речовини, які дезінфікують, надають приємний запах, захищають тканину від шкідливих бактерій – це полімери, ароматизатори тощо.

Тепер, давайте порівняємо особливості миючих засобів – порошку і спеціального гелю.

– Температура прання. Гель стає ефективним при температурі 30-40 ° C, а порошок дієвий при температурі води до 70-80 °, але потрібно звертати увагу на тканину, оскільки не всі матеріали перуться при однаковій температурі.

– Плями, які в’їлися. Речовини, які знаходяться в порошку більш дієві при виведенні «складних» плям. Гелі, на жаль, не такі ефективні при застарілих забрудненнях або жирних плямах.

– Необхідна кількість. Гель вимірюють стаканчиками, тому кількість більш правильна, а ось порошок вимірюють «на око».

– Дискомфорт від миючого засобу. Той запах, що йде від порошку, коли насипаєте, може подразнювати слизову оболонку і викликати алергію.

Читайте також: 7 речей, що приносять щастя в дім

– Місце для зберігання. Поставте миючий засіб у шафу у ванній кімнаті або виберіть місце, щоб не можна було зачепити порошок, щоб він не розсипався.

– Вартість. Тут вибір за вами, адже ви знаєте своє матеріальне становище. Але порошки є більш дешевими, ніж гелі для прання. Перевагою гелю є те, що вони діють при низькій температурі, а це значить, що прати можна і не в гарячій воді, тому гроші можна заощадити на цьому.

Джерело.