Преображення Господнє: чому після ранкової служби потрібно скуштувати яблуко і що ще варто зробити кожному

Свято Преображення є особливим і одним з найважливіших. Воно щорічно збирає тисячі прочан, які поспішають прославити Господа на ранкових службах в церквах і храмах.

Свято Преображення Господнього є неминущим, тобто його дата рік від року залишається незмінною. У 2019 році торжество відбудеться 19 серпня. У цей день віруючі зможуть звернутися з молитвами до Вищих Сил і на час залишити мирські справи, щоб відвідати церкву і допомогти своєму духовному зростанню. Джерело

Історія і сенс свята

Згадки про Преображення є в кожному священному писанні. Ісус з трьома вірними учнями піднявся на священну гору Фавор, щоб вознести молитви. Притомленим учні забулися сном, а після пробудження побачили чудову картину: Ісус ширяв над землею в сяючих білому одязі, і голос почувся із Небес сповістив про прибуття месії словами:

«Це є син мій. Слухайтеся його в усьому і йдіть за ним, бо він був мною благословенний». Ця подія не залишила сумнівів у тому, що Господь послав на Землю свого Сина, щоб той допоміг людям позбутися від гріхів і жити праведним життям.

Ісус наказав учням нікому не розповідати про подію, що відбулася, поки душа їх вознесеться на небеса. Преображення є днем ​​зустрічі Сина з Господом Всемогутнім і Святим Духом. Головне з дванадцяти церковних свят приурочений саме до цієї знакової події.

Традиції святкування 19 серпня

У 2019 році вірні дотримуються традицій і заповідей церкви. У цей день святкують Яблучний Спас, народне свято, що включає в себе освячення першого врожаю фруктів в церкві.

Читайте також: Преображення Господнє або Яблучний Спас: що неодмінно слід зробити 19 серпня

Вважається що до цього дня яблука є заборонено, а після Преображення вони наливаються силою і здатні зцілити безліч недуг, повернути красу і молодість тим, хто скуштує плоди після освячення під час ранкової служби. Свято врожаю є невід’ємною частиною дня, тому священнослужителі не забороняють дотримуватися традицій предків.

В день свята можна відвідати мoгили помepлих родичів, щоб залишити їм частування у вигляді яблук та інших фруктів, а також меду, освяченому під час Медового Спаса. У цей день багато парафіян сповідаються щоб позбутися від тяжкого тягаря на душі і покаятися перед Господом за свої непристойні діяння. За традицією в день Преображення на обідню трапезу звуть всіх родичів, щоб возз’єднатися з ними і разом прославити Господа.