fbpx

Президент Зеленський вперше розповів, як українські льотчики героїчно намагалися долетіти до “Азовсталі” для допомоги військовим

Це все відбувалося за відсутності повітряних коридорів до “Азовсталі”, за роботи потужної протиповітряної оборони окупантів. Тож багато льотчиків тепер герої у засвітах.

Про це глава держави розповів в інтерв’ю з нагоди триріччя інавгурації на посаді президента.

“Там було багато героїв: Нацгвардія і 400 прикордонників. Багато було поранених. Також десантники, поліцейські, навіть працівники Служби безпеки України, медики, військові медики, звичайні люди, місцеві. Тому я зараз говорю про те, що всі ці люди абсолютно героїчні. Як це відбувалось, що тут відбувалось – це одне питання. Вони захищали Маріуполь”, – розповів Зеленський.

“Дуже велика кількість людей загинула – наших льотчиків. На жаль. Також героїчні люди, які знали, що складно. Знали, що долетіти майже неможливо. Долетіти до “Азовсталі” і привезти їм ліки, харчові продукти, воду. Все це відбувалося. Багато речей відбувалося, які авжеж ніхто офіційно не міг коментувати. Чому? Тому що повітряних коридорів до “Азовсталі” не було через їхню потужну ППО”, – розповів президент.

Він наголосив, що Україна “не просто так” закликала світ допомогти закрити небо над своєю територією.

“Це ж не просто так всі ці розмови. Це ж не те, що ми боїмося літаків, хоча вони небезпечні. Але ми з вами бачили – вони (окупанти – ред.) також боялися летіти, тому що втрачали. Питання було не тільки в літаках. Питання було в їхній ППО, в їхніх ракетах, багато в чому. Тому ти не можеш просто підійти до Маріуполя. Просто не можеш. Там велику кількість тижнів льотчики на гвинтокрилах, знаючи, що 90% – вони не повертаються. Уявіть собі, що робили ці люди. Вони летіли туди. Ми втратили багато льотчиків”, – наголосив Зеленський.

You cannot copy content of this page