fbpx
Культура

Про що просити на Благовіщення: як правильно підготуватися до свята і що потрібно зробити в цей день

Велике свято Благовіщення 2022 – один з найважливіших в церковному календарі. Православні віруючі в цей день моляться Пресвятій Богородиці про захист від недругів, про допомогу в справах і про міцне здоров’я.

Підготовка до свята – не менш важливий процес, ніж відзначення самої події. У передсвяткові дні обов’язково потрібно:

  • провести вдома генеральне прибирання;
  • поставити у воду гілочки рослин, які до Великодня випустять листя;
  • знайти ікону “Благовіщення” і принести її додому.

Символічний атрибут свята – фігурки птахів (краще – голубів), як знак свободи і щастя для людей. Ви можете купити кілька таких статуеток і поставити їх в будинку.

За старих часів господині пекли печиво у формі птахів, а потім йшли освятити їх у храмі. Після служби частуванням потрібно поділитися з усіма людьми, особливо – нужденними.

Церква рекомендує на Благовіщення сповідатися і причаститися, але перед цим поститися 3 дні, щоб очистити не тільки дух, а й тіло.

У ніч напередодні великого свята проводиться всеночне бдіння, а священики читають літургію св.Іоанна Златоуста. Служителі храму надягають блакитний одяг, так як небесно-блакитний колір вважається символом благої вісті, яку отримала Діва Марія. Існує і древній обряд – по закінченню служби випускати з клітин білих голубів, які символізують свободу і нагадують про те, що Ісус подарував її людству.

Віруючі перед походом до церкви печуть просфори – маленькі пісні шматочки хліба, які освячуються в храмі і вживаються натщесерце. За старих часів православні додавали крихти від такого хліба в зерно, яким засівали поле, і в корм худобі – вважалося, що тварини тоді будуть здоровими, а урожай хорошим.

Про що в свято Благовіщення

Діва Марія, в першу чергу, покровителька жінок і дітей. Тому її можна просити про заміжжя, здоров’я для себе і близьких, відпущення гріхів і зцілення від хвороб. Головне в молитві – це щирість, а не напам’ять завчений текст. Звертатися до Бога потрібно за своїм внутрішнім бажанням і з чистими помислами.

You cannot copy content of this page