Прощена неділя 2020: коли і як святкуємо

Святкування Прощеної неділі проходить в останній день перед Великим сорокодневним постом. Весь православний світ в цей день просить вибачення, щоб звільнити своє серце від злоби, очистити душу від негативу і вступити в найсуворіший і довгий піст з чистою душею і всепрощенням, а після з радістю зустріти Світлу Пасху Христову. Джерело

Традиція просити вибачення: духовний сенс

За день до початку Великого посту Православна Церква згадує вигнання з Раю наших прабатьків Адама і Єви. Це має нагадати нам про те, що, віддалившись від Господа, ми руйнуємо свою душу, стаємо зарозумілими, егоїстичними і загрузлими в гріху. Заради підготовки до Великодня нам даний Великий піст для покаяння і упокорення плотських бажань – і він починається з вибачення себе і оточуючих. Це і є свято Прощена неділя.

Головна мета цього свята – каяття і взаємне прощення. Важливо усвідомити свою грішну природу, яка свідомо чи несвідомо завдає болю. В такий день священнослужителі радять переступити через гординю, упокорити марнославство, знайти в собі сили вибачитися і пробачити. Якщо сил пробачити немає, то важливо звернутися за підтримкою до Всевишнього і чесно зізнатися у своїй слабкості.

Читайте також: Стрітенська свічка – найсильніший обepіг, який повинен бути в кожному будинку. Ось коли потрібно її запалювати

Прощена неділя в 2020 році

Прощена неділя завжди приходить до нас напередодні Великого посту. У нинішньому 2020 року це станеться 1 березня.

На святковій літургії в неділю ввечері в храмах і соборах аналої покриваються темною тканиною, а церковнослужителі одягаються в чорні ряси. Читаються глави Євангелія, які служать повчанням: прощаючи людей, ми проявляємо любов і співчуття точно так же, як милує нас Господь. Після служби відбувається чин Прощення, і всі парафіяни можуть випросити прощення одне в одного.

Фото з вільних джерел