Прощена неділя у 2019 році: що важливо зробити, яке випробування потрібно пройти кожному і у кого просити вибачення першого

У цей день варто помолитися і приготуватися морально до початку посту. Просити вибачення – це не єдине завдання, яке ставиться перед віруючими церквою і Богом. Важливо читати молитви і не замислюватися про мирські утіхи і зайві веселощі.

Історія і таємний сенс Прощена неділя
Багато хто думає, що в цей день необхідно просити вибачення у тих, кого ми коли-небудь образили словом чи ділом. Це вірно, але набагато важливіше пробачити людину за те, що вона нам зробила колись в минулому. Джерело.

Дарувати прощення завжди складніше, ніж про нього просити. Така людська сутність – ми всі однакові в цьому плані, але повинні намагатися бути схожими на Ісуса Христа, сина Божого, який пробачив навіть своїх убuвць і зрадників. Це і є найголовніше випробування, яке потрібно пройти вже на самому початку Великого посту.

Великий піст – час духовного очищення, а Прощена неділя допомагає почати цей процес, звільнивши більше місця в своєму серці і прогнавши образи. Це останній день підготовки до найбільшого випробуванню віруючої людини.

Недарма попередня неділя нагадує про Страшний суд, який відбудеться в майбутньому, і на якому кожній людині доведеться відповісти за свої гріхи і вчинки. Господь сказав, що «всі, хто навчиться прощати, зможуть знайти своє місце поруч зі Мною на Небесах».

Дата і звичаї Прощеної неділя в 2019 році
Важливо пам’ятати, якого числа буде Прощена неділя. Так як вона завжди пов’язана з Великоднем і Великим постом, вона має перехідну дату. У 2019 це буде 10 березня.

У Прощену неділю прийнято спілкуватися з близькими людьми і зберігати щирість. Небеса бачать все, тому не потрібно прикидатися, щоб здатися добрими. Ваша душа все одно рано чи пізно розкриє ваші справжні наміри.

Читайте також: Молитва до Пресвятої Богородиці, яку варто читати щоп’ятниці кожному

Прощення дарувати потрібно навіть тим, хто про нього вас не буде просити 10 числа. Зробити це непросто, але потрібно постаратися знайти в своєму серці таку можливість. Згідно з православною традицією, в першу чергу просити вибачення необхідно у батьків.

Це день, в який варто навчитися поваги. Однією з його цілей є пробудження в людях світлих і щирих почуттів. Важливо зрозуміти, що перед Богом всі ми рівні. Єдине, що нас усіх відрізняє – це прагнення до добрих справ.