fbpx

Протягом всього року я збирала і сушила хлібні скоринки, які залишалися зі столу. Також сушила зіпсований хліб, вже не придатний в їжу. А тепер врожаю моїх помідорів заздрять усі сусіди

Протягом кількох попередніх років при висадці томатів у грунт підсипала в кожну лунку по 1 ст. ложці суперфосфату і додавала трохи компосту, якщо він був. Протягом літа чергувала підживлення покупними органічними і мінеральними добривами.

Врожаї були непогані. Але з часом мене стала напружувати ціна на магазинні препарати. Компосту завжди виявлялося мало, а гною у мене ніколи і не було. До того ж хотілося вирощувати екологічно чисті овочі без застосування штучних добрив, але без них, на жаль, на нашій малоплодородной землі нічого не росло. А в позаминулому сезоні я вирішила провести експеримент.

Протягом всього року я збирала і сушила хлібні скоринки, які залишалися зі столу. Також сушила зіпсований хліб, вже не придатний в їжу. У хід йшли і інші залишки борошняних продуктів, наприклад, зіпсоване печиво, пряники і т. п.

Коли прийшла пора пересаджувати розсаду помідорів в грунт, я викопала лунки глибше, насипала в кожну по великій жмені сухарів і добре їх пролила водою. Після того, як вода вбереться, висадила розсаду, присипала землею, ще раз полила і замульчировала посадки травою.

Надалі помідори більше нічим не удобряла, тому що в цьому не було необхідності — рослини росли міцними, з темно-зеленим листям. Після цвітіння вони зав’язали багато плодів і обдарували мене щедрим урожаєм. У минулому сезоні вирішила перевірити, а не чи це збіг, і експеримент повторила, але в кожну лунку всипала ще й по жмені деревної золи, щоб збалансувати харчування моїх помідорів. В кінці сезону результат мене потішив.

Читайте також: Столітній засіб від хвopоб огірків і помідорів. Побризкали і все

Тепер на моєму столі екологічно чисті помідорчики. Немає необхідності купувати добрива, виміряти і готувати з них робочі розчини, тягати важкі відра і кланятися кілька разів за сезон кожному кущику, вливаючи під нього строго певну дозу підживлення. Підживлюю посадки сухарями і золою один раз під час висадки розсади – цього раціону їм вистачає на весь період вегетації і дає змогу без зайвих клопотів отримувати відмінний урожай.

щьшв

You cannot copy content of this page