Прикмети в дорогу і подорож: що обіцяє удачу, а що біду

Сьогодні, як і в давні часи, далеку подорож асоціюється з невідомістю і можливими небезпеками. Тому багато прикмет перед дорогою не втратили свою актуальність і в наш час. Кажуть, що якщо їх дотримуватися, то майбутній шлях буде легким, успішним і ви швидше повернетеся додому. Джерело.

Напевно, багато хто з нас «сідають на доріжку» на кілька хвилин перед далекою дорогою. Цей старовинний ритуал зберігся до нашого часу: багато людей вірять, що таким чином позбавлять себе від напастей і неприємних несподіванок в подорожі. Які ж ще існують ритуали і прикмети на дорогу?

Ритуали перед далеким подорожжю

Відразу перед дорогою не можна мити волосся: шампунь або мило «змиває» життєву енергію, що концентрується у волоссі. Щоб удача супроводжувала в дорозі, помийте голову за день до від’їзду.

Виходячи з дому, зупиніться біля столу і потримаєте за його край. Стіл символізує енергію домівки, а значить, вона буде допомагати вам в подорожі. Наші предки перед від’їздом навіть цілували стіл і просили у рідного притулку захисту і благословення в дорозі.

Не можна повертатися з півдороги. Якщо таки довелося повернуться, вдивіться в дзеркало: наші предки вважали, що це відлякує злиx дуxів.

Виходячи з дому, переступати поріг потрібно правою ногою.

В день виїзду не можна нічого шити, а тим більше, зашивати дрібні дірочки: удача відвернеться від вас.

Якщо ви їдете, ніхто з домочадців не повинен підмітати і мити підлогу, поки ви не приїдете до місця призначення, інакше дорога для вас може стати небезпечною.

Слідкуйте за тим, щоб перед від’їздом у вас не падали ключі від будинку: це віщує біду.

Прикмети в дорозі

Кожному мандрівникові можуть стати в нагоді прості дорожні прикмети. Вірити в них чи ні, особиста справа кожного. Але дізнатися про них вельми корисно.

Якщо вам дорогу переповзає черв’як, то це до успішного завершення справи і приємних новин.

Втратити рукавичку в дорозі – до неприємностей.

Побачити на дорозі монетку – до удачі, цвях або гудзик – до труднощів.

Читайте також: Що не можна робити вдома: 5 вчинків, які притягують бідність

Якщо першим, кого ви побачите після виходу з дому, буде приємний чоловік або молодий хлопець, то дорога буде легкою і вдалою.

Зустрілася на шляху людина з повним відром або сумкою – це знак успішного результату розпочатої справи і удачі в подорож. Якщо відро або сумка порожні – то дорога, швидше за все, виявиться марною.

Раптово почався дощ перед від’їздом – на щастя і успішну подорож.