Приїхав колишній чоловік до мене на роботу, вимагав повернути всі його подарунки: забрав рожеві навушники за 45 гривень і демонстративно пішов. Але я помстилася

Короткий робочий день, приїжджаю в квартиру за залишками дріб’язку. Збираю всякі шкарпетки, обідки на волосся, косметичні баночки. Чоловік ходить слідом хвостиком і пильнує, невдоволено сопучи і заглядаючи через плече. Раптом я зараз схоплю диванну подушку і втечу з неї регочучи? Або сільничку привласню, не дай бог. Солонка, між іншим, це не тільки безкоштовна скляна баночка з подарованого на весілля пізньорадянського набору, але і сіль! Копійок на 30, а може навіть на всі 50 там насипано. Він же, бідний, такого зухвалого пограбування не переживе.

Але, бог з нею, з сільницею. Сьогодні вдень цей скривджений життям молодий чоловік прийшов до мене на роботу і, з воістину театральною інтонацією, з очима повними сліз, зажадав повернути йому всі подарунки.

З огляду на те, що людина він практична і подарунки дарував виключно корисні, вони всі залишилися вдома, де він власне і проживає. Так що, вимагати у мене тостер, набір сковорідок або мультиварку на робочому місці якось дивно. Але повернути, так повернути. Витягла з сумки подаровані на Новий рік навушники і урочисто вручила, не стала сперечатися.

Як можна сперечатися з людиною, який витратив майже годину на дорогу, в інший район міста, заради рожевих навушників за 45 гривень? Не інакше, вони дуже милі його серцю, адже телефон у нього без 3.5 роз’єму. Ну нехай носить на здоров’я, як стильний аксесуар, йому рожевий пасує. Шкода, коробочка не збереглася, а то теж би повернула, раптом йому потрібна для чогось.

В іншому, документи для суду готуються, справа тихенько рухається, юрист зателефонував чоловікові і його матері з пропозицією мирного розділу. Дав час подумати до понеділка. А поки – п’ятниця і відпочинок. Почекаю і подивлюся, що вони там надумають. Раптом станеться неймовірне і розум переможе, тому що жадібність жадібністю, але інстинкт самозбереження ніхто не відміняв. Не вірю я, що він захоче підставляти себе і матір під кримінальну справу.

Навушники, до речі, взяв. Дбайливо змотав і, грізно зиркнув на прощання, пішов під очманілий погляди колег. Теж подарунки назад вимагати, чи що … Заявилася вранці до чоловіка. Хотіла почекати до понеділка, але не втерпіла. Педантично склала список того, що дарувала йому за весь час нашого знайомства і з’явилася о пів на дев’яту ранку з цим сувоєм. А що? Йому можна вимагати назад подарунки, а мені не можна хіба?

Відсунула його, здивованого, від дверей, ураганом влетіла в квартиру і почала збирати речі. Чоловік завис на хвилину, а потім почав віднімати пакети і всіляко мене випроваджувати. Вклав у руку ці нещасні навушники, спробував вивести, але щас, ага. Ніііііі, милий, ти сам показав мені приклад, так що твої навушники мені більше не потрібні. Віддавай-но ти все, що я для тебе купувала.

Он тієї футболкою я буду мити підлогу. Дриль і болгарка знадобляться татові. І гравер поверни, на Новий рік подарований, я ним вигравіюють твій портрет на асфальті, біля будинку. З написом «жмот» на лобі. А електробритвою буду брити кашлатий трикотаж трикотажу, мені вже порадили.

Вирвалася, продовжила згрібати речі і паралельно попросила таксиста піднятися, допомогти винести. Чоловік почав дзвонити мамі і скаржитися, питати що робити. Через півгодини, коли я вже майже доїхала до будинку, передзвонив і повідомив, що я його обікрала і він подасть зустрічний позов. Чекаю з нетерпінням. Всі чеки у мене. На щось можу виписки взяти з банку. Мені навіть цікаво, чи зможе ця людина ще сильніше впасти в моїх очах.

Фото ілюстративне з вільних джерел