Раніше Галка з чоловіком приходить ввечері на вечерю – завжди щось приносили: то курочку запечуть, то салатик, то десерт. Тепер же з порожніми руками. Раніше Галка в суботу вранці дзвонила – приходь кави пити, і я йшла в халаті. Тепер дзвонить – приходь на каву, тільки купи сир який-небудь, бажано хороший. Подруга геть знахабніла вже, але не хочу її образити

Галка – моя шкільна подруга. Я не вважаю її най-най, це місце зайняв чоловік, але все ж близька людина. Так вийшло, що кілька разів в житті я їй радила, як вчинити. Наприклад, вони з чоловіком шукали квартиру, вибирали зручний для проживання район.

Ми саме переїхали в новий мікрорайон, і я знала, що наші сусіди по під’їзду продають свою квартиру – тільки в’їхали в однушку, як виявилося, що дружина чекає двійнят, ось вони в терміновому порядку продавали своє свіжовідремонтоване гніздечко. А Галка саме шукала однокімнатну! Тим більше, район новий, ціни на житло низькі, тому що немає ще шкіл, садочків, поліклінік, але Галки це і не треба було.

Коротше, вона за моєю наводкою купила вдало квартиру і ще гроші залишилися на дачу. Знову ж, за збігом обставин, в нашому садовому товаристві продавався симпатичний будиночок – діти продавали дачу матері. Як не підказати?

Потім робота. Нам в фірму потрібен був співробітник, щось типу завгоспа – жінка, яка буде завідувати канцтоварами, прибиральницями, меблями, замовленням води, мила, туалетного паперу і так далі. Робота тільки здається незапорошеною, насправді складна, тут треба бути уважною, відповідальною, вміти планувати, шукати, де дешевше замовляти. Галці робота підійшла, вона мені мільйон раз спасибі сказала.

Потім навіть свого чоловіка підтягла, він працює другим водієм у нас (у директора персональний, а другий водій возить нас – бухгалтерів, юристів, що привезти, відвезти). До слова, я не навмисне її підтягувала до себе. Просто коли у вас запитують – я шукаю роботу/квартиру/машину/хороший готель в Туреччині, не знаєш випадково? звичайно, в першу чергу ви згадаєте про те, що вам близько – про свою роботу, хто із знайомих продає машину, особистий відпочинок в Туреччині і так далі. Не будете ж ви переглядати оголошення в інтернеті! Це вона і сама може. А питає саме перевірену інфу з перших рук.

Ось і з Галкою так виходило. Поступово, вона приклеїлася до нашої сім’ї. Гаразд, всі свята разом – на зразок подруги і сусіди, чому ні? Потім вона і у відпустку з нами, і кіно-театри, і в ресторани, і на дачу, і так ввечері забігти, і у вихідний кави попити. Тобто так щільно увійшла в життя, що я вже не можу згадати, чи робила я щось без Галки.

До речі, вона і мені нормально допомагала – підтримувала, пліткували по роботі, чоловік її підвозив то на дачу, то в магазин. Можу сказати, що спілкувалися ми нормально, але занадто щільно. Потім Галка вирішила купити собі машину і почалася в її житті суцільна економія. Але бажання смачно поїсти і добре відпочити нікуди не пропали.

Наприклад, раніше Галка з чоловіком приходить ввечері на вечерю – завжди щось приносили: то курочку запечуть, то салатик, то десерт. Тепер же з порожніми руками. Раніше Галка в суботу вранці дзвонила – приходь кави пити, і я йшла в халаті, ми довго пили каву, базікали, будували плани. Тепер Галка дзвонить – приходь на каву, тільки купи сир який-небудь, бажано хороший, так хочеться кави саме з сиром. Або з ковбаскою сирокопченою. Або з тістечками.

Начебто мені і не важко купити, правда, для цього мені треба одягатися, виходити в супермаркет дальній, купувати. Я б могла і без сиру обійтися, як раніше, але раз Галка попросила … Виховання …. До речі, вона мені ні разу не запропонувала поділити витрати навпіл.

Потім на дачу. Перед дачею ми заїжджому в гіпермаркет на виїзді з міста, купуємо овочі, шашлики, смаколики різні. В межах розумного, звичайно, ми самі не багаті. Так Галка стала хитрувати – підбиває мене на покупки, а сама бере що-небудь копійчане, типу пакет рису або хліб. І обов’язково приходять до нас ввечері на барбекю. Виходить, мені треба купувати не на двох, а на чотирьох чоловік. Адже це вже зовсім інші витрати!

Я пробувала і не купувати їжу на Галку з чоловіком, й ігнорувати її прохання про сир до кави, але відчувала себе якось погано при цьому. Вони прийшли на вечерю, а у нас порожній стіл. Мені виховання не дозволяє. З іншого боку, готувати що-небудь простіше теж не хочеться, чоловік багато працює і любить смачно поїсти, для нього це відпочинок і задоволення.

Звичайно, ми з чоловіком прикинули – Галка вже повинна накопичити на потриману іномарку або нову нашу, чому не послабити режим економії? Виявилося, Галка хоче дуже хорошу машину. Така не по кишені і нам. Я розумію, що я їжею людині докоряю, а у неї мета.

Начебто, можна пережити, раз сама допустила такий сценарій. Але тут почалося ще цікавіше! Вирішили в грудні поїхати до Львову, де в хостелі дешевенькому зупинитися, де в готелі. Відпочити, протягом тижня покататися по різних містах, помилуватися красотами.

Галка теж загорілася ідеєю! Ми не проти, двома машинами навіть веселіше і безпечніше, але ось проблема – свою Галка ще не купила, а на іншій (чоловікової) вони не поїдуть – бензин дорогий. Каже – ви ж все одно їдете, бензин витрачаєте, так навіщо нам-то машину брати? Ми до вас присусідимося і відмінно!

Мій чоловік каже – частково вірне рішення, скинемося на бензин і витрати на проживання, нам же дешевше вийде відпустку. Тут Галка на нього здивовано подивилася – ви ж все одно поїхали б і понесли певні витрати, так чому всього за дві зайвих людини ви будете з нас брати гроші? У вас що, задній диван в машині знятий або різко збільшиться витрата бензину?

Ми в глухому куті. Тепер я не чекаю грудня. Не хочу везти Галку і її чоловіка за свій рахунок у відпустку. Ось як боротися з жадібністю подруги? Розумію, вона просто сіла на шию і використовує нас. Але що робити? Як сказати делікатно, щоб не залишитися ворогами?

Фото ілюстративне з вільних джерел