fbpx

РФ “досить скоро” спробує захопити третину України – прем’єр Польщі

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що, на його думку, російські війська “досить скоро” спробує захопити третину території в Україні, і що Москва використає це для посилення своєї позиції на переговорах.

Про це він заявив в ефірі CNN, повідомляє “Європейська правда”.

“Я бачу перегрупування, реорганізацію російських військ. Я думаю, що вони досить скоро спробують оточити українські сили, зокрема на Донбасі. А потім, захопивши третину землі в Україні, вони захочуть вести переговори з цієї… дуже сильної позиції”, – сказав Моравецький.

Прем’єр Польщі наголосив, що союзникам України необхідно продовжувати вводити “нищівний набір санкцій”.

“Москва боїться довгострокових санкцій. Ми виступаємо за конфіскацію їхніх активів і робимо все можливе, щоб припинити купувати російську нафту і газ” – заявив він.

Незважаючи на те, що західні союзники вже ввели жорсткі санкції, прем’єр-міністр Польщі попередив, що ціна російського рубля залишається в основному стабільною і це є доказом того, що “на даний момент Путін і його оточення змогло змінити фіскальну політику, грошово-кредитну політику, фінансову політику таким чином, щоб вони були певною мірою несприйнятливі до санкцій… принаймні протягом наступних кількох місяців”.

“Протягом наступних тижнів і наступних кількох місяців Росія готова до цієї війни. Я не впевнений, чи Захід, чи Сполучені Штати, Європейський Союз і НАТО так підготовлені. … Наша громадська думка втомиться від цієї війни”, – сказав він.

Моравецький також попередив, що поки “українці воюють з левиними серцями”, Заходу необхідно терміново збільшити постачання зброї в країну, звернувшись до Сполучених Штатів із прямим закликом діяти швидко.

“Ми повинні допомогти українцям якнайшвидше захистити свою країну. Наші дні — це їхні години, наші тижні — їхні дні; їм потрібна зброя тут і зараз. … Росія – велика країна, велика країна з великою кількістю товарів, сировини, ресурсів… У них велика армія. Тому вони можуть знову і знову перегруповуватися та реорганізовуватись”, – додав він.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що про реальні наміри Росії можна буде судити за її діями.

Фото ілюстративне, 24 канал

You cannot copy content of this page