Річниця великої святині: в чому допомагає Віленська ікона Божої Матері

28 лютого – день святкування Віленської ікони Божої Матері, древній образ Богородиці, за переказами, написаний євангелістом Лукою.

Історія Віленської ікони Божої Матері і її никнення

Протягом довгих років Віленська ікона Божої Матері була родовою святинею грецьких імператорів в Константинополі. Вважається, що вона була написана в той час, коли по землі ходив Ісус Христос, коли була жива Божа Матір. У Константинополь, за переказами, вона потрапила з Палестини, що і відбилося на її назві – “Цареградська”, або “Єрусалимська”.

За найбільш поширеною версією, в 1472 році ікону привезла в Москву царівна Софія Палеолог, що стала дружиною великого князя Московського Івана III.

Існує також версія, яка не знаходить широкої підтримки, що ікона перейшла до великого князя Московському від князів Галицьких, які отримали колись її в дар від візантійських імператорів.

У 1495 році великий князь благословив цією іконою свою доньку Олену при видачі її заміж за великого князя Литовського Олександра. На честь перенесення ікони у Вільно встановлено святкування 28 лютого (15 лютого за старим стилем).

Після смepті Олени ікону помістили над її гpoбницею в Пречистенському соборі у Вільні. Після укладення Берестейської унії ікона перейшла до уніатів. Згодом ікону перенесли в Віленський Свято-Троїцький монастир.

Двічі російські царі намагалися повернути собі ікону: перший раз в 1569 році під час Лівонської війни, коли за повернення ікони було обіцяно відпустити 50 бранців. Другий раз в 1655 році після взяття Вільно військами Олексія Михайловича, коли за наказом царя намагалися знайти ікону, але вона вже була вивезена в монастир Кенігсберга.

Під час Першої світової вiйни багато святинь були евакуйовані з прифронтової лінії, в тому числі і Віленська ікона. Її разом з мoщaми Віленських мучеників в 1915 році привезли в Донський монастир, і після цього її подальша доля невідома.

У храмі в Вільнюсі зараз знаходиться точний список з ікони.

Читайте також: Молитва до святої Марти про здійснення бажання

Чим допомагає Віленська ікона Божої Матері

Віленська ікона Божої Матері має велике значення для всіх православних.

Зазвичай до неї підносять молитву і прохання, щоб полегшити або зцілити свої недуги як дyxовні, так і тілесні. Саме цими зціленнями і прославлений цей образ. Про це і йдеться в молитві-зверненні до Божої Матері перед цією іконою, повідомляє “НЛО-світ”.

Також просять про захист від різних напастей, про позбавлення від гріхів, про захист від ворогів різних.

Існує особлива молитва, за допомогою якої можна звертатися до ікони, але до неї немає окремого акафісту, тропаря і кондака.

Молитва

“О, Пресвята Діво, Мати Господа вишніх сил, неба і землі Цариці і граду нашого всемощнa Заступницe! Прийми хвалебний спів це від нас недостойних рабів Твоїх, і принесеш молитви наша до престолу Сина Твого і Бога нашого, так милостивий буде нам, грішним, і так пробавіт добрість Свою шанують Тебе і з вірою та любов’ю поклонятися чудотворному образу Твоєму.

До кого бо заволати Владичиці? До кого вдамося в гоpeстях наших, як не до Тебе, Царице Небесна? Хто плач наш ради стoгoну нашого прийме, якщо не Ти, Пренепоpoчна, Надіє християн і прибіжище нам грішним? Хто паче Тебе в напастях захистить? Тим же молимо Тебе усередині: покрий Твоїм клопотанням наша гріхи, захисти нас від воpoгів видимих ​​і невидимих, пом’як серця злих людей, повстали на нас. Амінь”

Джерело.