fbpx

Рідна сестра зруйнувала її долю: – Пильнуй, Христино, свого Славка, – застерігала подруга. – Твоя сестричка-вертихвістка око на нього поклала

Колись прочитала: щасливий той, хто народився восени – він уміє кохати. «Це про нас зі Славком», – подумала. Бо обоє – Христина і Славко – народжені цієї пори року, і перше їхнє побачення – осіннє. І заміж хотіла вийти восени. У магазинах подумки приміряла весільні сукні й щастя заміжньої жінки.

Молодша сестра Наталка потай заздрила старшій: закохала у себе найвродливішого хлопця з їхнього містечка. А чим Христина ліпша від неї? Добре серце має, всіх шкодує, всім хоче допомогти. І що з того? Ось вона, Наталка, містечковий конкурс краси виграла. Парубки в’язи скручують, коли йде вулицею. І тільки одному байдужа її врода – Славкові. І не старша сестра, а вона, – татова й мамина улюблениця.

Наталка не раз напрошувалася піти разом із сестрою та її коханим на каву, концерт, або просто прогулятися містечком. Трималася гонорово й виклично. Усі повинні бачити й розуміти: цей хлопець личить саме їй.

– Пильнуй, Христино, свого Славка, – застерігала подруга Віка. – Твоя сестричка-вертихвістка око на нього поклала.

– Наталка – не подарунок, але таке в голову не прийшло б. Мама бачить її заміжньою за олігархом місцевого розливу, як мінімум.

Того літа відпустку Христина змушена була провести в селі. Бабуся злaмaла ногу. На сімейній нараді вирішили: спершу поїде доглядати стареньку старша внучка. А потім хтось інший.

– Ми збиралися заяву подавати зі Славком. Може, хай Наталя зараз поїде в село. А я пізніше її зміню.

– Ще встигнете із заявою, – заперечила матір. – Візьмеш додаткову відпустку за власний рахунок. Якщо треба, домовлюся. Не така вже й пильна твоя робота в бібліотеці. А Наталці треба відпочити. Щойно сесія в дитини закінчилася.

Бабуся – татова мама, – жила в іншому кінці області. Христя збиралася нехотя. На дyші чомусь було неспокійно.

У перші дні Славко телефонував кілька разів на день. Потім почав посилатися на зайнятість. Віка ж розповідала, що бачила Наталку зі Славком у кав’ярні, в парку. А мама «продовжувала» Христинину відпустку.

Ніхто з домашніх до села так і не приїхав. Домовилися: надалі доглядатиме стареньку сусідка. За плату.

Христя повернулася після полудня. Батьки на роботі. Наталки вдома також не було. З подивом помітила на своєму ліжку крихітні дитячі речі.

Невдовзі прийшли мама з Наталкою.

– У когось з нашої родини поповнення? – запитала.

– Поки що ні, але – мовила мама, опустивши очі. – Розумієш, Тут така справа.

– Та кажіть вже, як є, – перебила Наталка. – У нас зі Славком буде дитина. Поки тебе не було майже два місяці, ми покохали одне одного. З весіллям вирішили не баритися. Потім живота буде видно. А я собі таку сукню вибрала! Супер! І, до речі, в невістки не збираюся. Славко прийде жити до нас. Але ти, сестричко, оминай мого чоловіка десятою дорогою. Зрештою, наш будинок має два виходи. Доведеться тобі перебратися в іншу кімнату. Ти ж не проти щастя для молодшої сестри?

Рішення прийшло миттєво:

– Я повертаюся до бабусі.

– А робота? – запитала мама.

– Щось знайду. Від села – до райцентру – менше кілометра. Добиратися не важко. Основне, нічиєму щастю не буду заважати.

– Хоча на весілля приїдь. Бо що люди подумають?

– Вони вже все, що мали, подумали.

Бабуся вмовила, аби внучка поїхала на забаву. Христя ж не знала, як пережити ці дні.

– Я тебе попереджала, що та вертихвістка не рівно дихала до Славка, – мовила при зустрічі Віка. – Ти б перед оказією щось заспокійливе випила. Маю валер’янку болгарську. Слухай, а Наталка точно вaгiтна? Може, дурить. Вона може.

– Вaгiтна.

– Славка бачила? Що він каже? Як же так вийшло?

– Не бачила й не хочу. І якби не весілля. А як вийшло? Це вже немає значення.

– Ну й, мелодрама у вас. Наче в мексиканських серіалах.

Молоді були неймовірно гарні. Мов з картини. Але гості дивилися не них – на Христю. Перешіптувалися. А вона шкодувала, що не взяла у Віки болгарської валер’янки. Може, справді легше стало б.

В одній із телефонних розмов мама сказала, що Наталка зі Славком очікують сина. Щасливі. Хресною буде Наталчина подруга-одногрупниця, а хресним – Славків двоюрідний брат.

Пoлoги в Наталки почалися передчасно. Врятувати малюка не вдалося. Лікарі попередили: дітей молода жінка більше не зможе мати.

Читайте також: Їй потрібна тільки дитина. Ось і все. І коли вкотре Дмитро шепнув їй в учительській зостатися, вона погодилася. А потім довелось їй відшукати потрібну “могuлу”, щоб таємниці ніхто не дізнався

Після весілля Наталка з сестрою не спілкувалася. Христина кілька разів набирала номер її телефону, але ніхто не відповів. І ось нарешті дзвінок від сестри. Звинувачувала лікарів і весь світ у своїх негараздах. Нарікала на чоловіка, що приділяє їй мало уваги, затримується на роботі, не цінить її вроди.

– Як бачиш, Славко – невелика для тебе втрата, – мовила Наталка. – До речі, як твоє особисте? Маєш хлопця?

Христя не хотіла зізнаватися, що до неї залицяється син місцевого фермера. Щоб не наврочити: бо хтозна, чи сестра не виявить бажання з ним познайомитися, а заодно, й закохати в себе.

Автор – Ольга ЧОРНА

You cannot copy content of this page