fbpx

Різдво Христове 7 січня: скільки страв ставити на стіл і що заборонено робити напередодні

Як святкують Різдво?

У Різдвяний святвечір церква згадує всіх, хто передував Ісусу Христу, починаючи від Авраама. Різдвяні піснеспіви у храмах починаються 6 січня, а сама святкова різдвяна служба – ближче до ночі.

Напередодні Різдва прийнято займатися благодійністю та робити добрі справи. Також на Різдвяний святвечір сповідаються.

Традиція вбирати ялинку – теж різдвяна, бо це один із давніх символів свята. Але оскільки ще за радянських часів офіційне святкування Різдва скасували, звичай перемістився на Новий рік.

Як правильно розговлятися?

Перед Різдвом православні дотримуються суворого 40-денного посту, що починається 28 листопада.

За церковними правилами, слід розговлятися після того, як закінчиться різдвяна літургія. Відповідно, якщо хтось іде до храму вночі, то можна розговітися після повернення зі служби, а якщо вранці – священнослужителі дозволяють це зробити і зранку. Проте непісні страви можна їсти лише 7 січня.

На різдвяному святвечорі 6 грудня за традицією має бути 12 пісних страв – за кількістю апостолів. Кожному з тих, хто зібрався, належить з’їсти хоча б одну ложку кутті – щоб життя було благополучним, а здоров’я – міцним. Крім обов’язкової кутті та узвару на стіл ставляться пісні супи та салати, рибні страви, пісні вареники та голубці, наприклад, з картоплею чи грибами, овочеві рагу, соління. Ну а вже безпосередньо 7 січня різдвяний стіл має бути багатим на м’ясні страви.

You cannot copy content of this page