fbpx

Сьогодні Різдво Пресвятої Богородиці: що потрібно зробити та яку молитву прочитати в цей особливий день

Свято, яке особливо важливий для християн, відзначається 21 вересня. І є вкрай зворушливим і ніжним. Справа в тому, що в цей день відзначається народження Діви Марії, яка стала згодом матір’ю Ісуса Христа.

А, крім того, це ще й першe свято в новому церковному році, який починається за старим стилем 1 вересня.

Що треба зробити у цей день. Марію християни шанують не тільки як Богоматір і Богородицю, а ще й вважають «молитовницею» і заступницею за жінок і дітей перед Богом.

Тому представницям прекрасної стaті особливо важливо пам’ятати про це свято. І 21 вересня по можливості їм треба сходити в храм на службу. Помолитися за сім’ю, дітей і просто подякувати Господу і Богоматір за все.

Вважається, що молитва в цей день найбільш сильна, а особливе полегшення відчувають ті, хто розповідає Діві Марії про свої тривоги. За старих часів дівчата в цей день особливо ревно молилися, щоб вдало вийти заміж.

А ще в цей день неодмінно потрібно накрити святковий стіл. Наші предки вважали, що чим хлібосольнsit частування, тим багатше урожай наступного року. Але при цьому їжа повинна бути пісною: не можна в цей день готувати ні м’ясних, ні молочних страв. Під забороною також вживання алкоголю.

Ще в цей день треба обов’язково піти в гості. По можливості, відзначити увагою батьків, дідусів і бабусь. При цьому молодим треба пригощати і слухати те, що скажуть рідні і навчені життям родичі.

Зустріти світанок біля річки в цей день – дуже хороша прикмета. Для незаміжніх дівчат це знак швидкого заміжжя. А для заміжніх – шанс відстрочити прихід старості. Правда, їм для цього ще слід вмиватися водою з річки.

Читайте також: Молитва до святої Марти про здійснення бажання

Що не можна робити цього дня. Не можна лаятися і сваритися, з’ясовувати стосунки. Весь день треба присвятити чистим помислам і добрим вчинкам. Не можна прибирати в будинку і працювати. Повсякденні справи краще відкласти на потім.

Прикмети цього дня. І, нарешті, в день Різдва Богородиці можна передбачити, якою буде осінь. Якщо 21 вересня буде сонячна і тепла погода, то осінь буде і далі радувати ясною погодою і комфортною температурою.

Молитва

Преблагословенна Діво Маріє, Царице неба і землі, Твоєму чудотворному образу припадаючи, розчулено взиваємо: зглянься милостиво на рабів Твоїх і Твоїм всесильним клопотанням зійшли кому потрібна.

Вся вірних чада Святої Церкви спаси, невірних зверни, заблудлих на шлях правий настав, старість і слабкість сил підтримай, юних у вірі святій зрости, мужність на добро направ, грішників до покаяння приведи і всіх християн благання почуй, хворих вилікуй, скорботи утоли, подорожуючих оберігай.

Боронь, Владичице, гріхопадінь і бід всіх, побожно закликаємо святе ім`я Твоє і поклоняємося чесному образу Твоєму. Ти бо молитвами беззаконня наші задарма очищаєш, тим же до Тебе припадаємо і паки співаємо:

віджени від нас усякого ворога і супостата, усякої напасті і згубні зневіряння – молитвами Твоїми, подаючі дощі своєчасні і землі рясно родять, вклади в серця наші страх Божий до виконання заповідей Господніх, щоб усі тихо і мирно поживемо на спасіння душ наших, на благо ближніх і на славу Господа, Йому бо, яко Творця, Промислителю і Спасителеві нашому всяка належить слава, честь і поклоніння, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Джерело.

You cannot copy content of this page