Ризик захворіти на коронавірус залежить від групи крові. Медики пояснили як саме

Люди з ІІ групою крові мають найбільше шансів підчіпити нову коронавірусну інфекцію COVID-19, тоді як люди з І – найменше.

Про це йдеться у статті китайських дослідників, опублікованій в MedRxiv, повідомляє ТСН з посиланням Global Times.

Відповідні дослідження провели вісім установ у Китаї, зокрема й лікарні, які безпосередньо займаються прийманням хворих на COVID-19.

Дослідники проаналізували 2173 випадки захворювання і порівняли розподіл їхніх груп крові з показниками здорових людей, що мешкають в регіоні.

Медики дійшли висновку, що в людей з ІІ групою крові ймовірність зараження COVID-19 на 20% вища, ніж у людей з іншими групами крові, а люди з І групою крові мають найнижчий ризик.

Клінічна вчена, яка не брала участь у дослідженні, заявила Global Times, що метод дослідження заслуговує довіри. “Статистичний результат наведений лише для довідки, і необхідні додаткові дослідження, щоб з’ясувати, чому люди з певними групами крові простіше чіпляють цію хворобою”, – додала вона.

Водночас експерт з громадської охорони здоров’я на прізвище Лі відкинув дослідження як незначне. Він наголосив, що різниця є невеликою, а отже всі люди потребують однакового захисту.

Бережіть себе і своїх рідних!

Фото ілюстративне – УНН