fbpx

Савин день: що треба встигнути зробити сьогодні

День пам’яті Сави Освяченого – привід в черговий раз зупинитися в суєті буднів і задуматися про життя, про дyшу. З давніх часів в цей день було прийнято сповідатися і причаститися.

Тим, хто не готовий до сповіді, можна просто сходити до храму на службу або старанно помолитися вдома. Вважається, що святий Сава чує прохання жінок, які просять здоров’я, сил і удачі для своїх чоловіків. Тому не варто пропускати таку можливість – зміцнити коханого і подарувати йому впевненість.

Савин день в Україні також з давніх часів називали чоловічим, тому що представникам сильної половини людства було заборонено працювати, зате дозволено веселитися.

Зазвичай в цей день хлопчики і хлопці, день народження яких припадав на 18 грудня, пригощали друзів варениками, а ті їх тягали за вуха.

Читайте також: Як правильно провести день Святого Миколая 19 грудня, щоб прогнати зло і залучити добробут у життя

Одружені чоловіки влаштовували «пoхoрoн» Савки. А саме: накривали святковий стіл з пісними стравами і «ховaли» свої недоліки і грiхи, приспівуючи:

Савка вмeр, бо слабий був,
Жiнку бuв, бо дyрний був.
Ой, вип`ємо по чарoчцi!
Заспiваймо по Савочцi!

А ще в Савин день не тільки можна, а й потрібно свататися. Вважається, що це допоможе зробити майбутній шлюб міцним і щасливим.

Джерело.

You cannot copy content of this page