fbpx

Середа страсної неділі це особливий день покаяння! У Велику середу рекомендується всім сповідатися і щиро покаятися в гріхах, щоб отримати щастя у дім

Середа стала поворотним, вирішальним днем у житті Ісуса – саме в цей день Юда Іскаріот погодився здати свого вчителя і допомогти схопити його, отримавши за це 30 срібняків.

Крім того, в середу до Христа прийшла грішниця, яка не каялася, але проявила повагу до Його вчення і обмила Його ноги. Спаситель відпустив їй гріхи, проявивши свою любов до людей – і тепер це день покаяння.

У Велику середу рекомендується всім сповідатися і щиро щиро покаятися в гріхах, щоб панувало щастя у родині

28 квітня православні християни відзначають Велику середу – третій день Страсного тижня, який присвячений спогадам про земні страждання Христа.

У третій день Страсного тижня прийнято обливатися святою водою. Цей обряд символізує очищення душі  перед святкуванням Пасхи. Важливо, щоб після обливання тіло висохло саме, витирати, рушником не можна.

У народі в цей день всі прибирають у будинку та починають готуватися до світлого свята. Господині миють підлоги, вибивають килими, виносять сміття, а також готують продукти для випікання пасок, і запасаються всім необхідним для фарбування яєць.

У Велику середу прийнято приступати до прикрашання оселі великодніми атрибутами.

У цей день, як і весь Страсний тиждень, слід дотримуватися суворого посту.

За церковними канонами, в Страсну середу передбачено сухоїдіння: можна їсти хліб, сіль, сирі овочі і фрукти, горіхи, мед, сухофрукти, пити воду.

В цей день не можна:

Не можна конфліктувати, лихословити і думати про погане.

Не рекомендується відвідувати розважальні заходи, а також співати й танцювати.

Не можна займатися рукоділлям: шити, в’язати і вишивати.

Забороняється нехтувати молитовним правилом цього дня.

Нагадаємо, що Страсний тиждень, або Страсна седмиця – останній тиждень Великого посту, яка йде перед найголовнішим християнським святом – Великоднем. Кожен день на Страсному тижні називається Великим і має своє значення.

You cannot copy content of this page