Сестра з нареченим вирішили святкувати весілля без гостей, але подарунки чекають: “Занадто дорогі можете не дарувати, так вже й бути”

Я заміжня, 5 років тому ми зіграли весілля за всіма «правилами» нашого невеликого міста: орендували кафе, на святкування були запрошені всі родичі з обох сторін, гуляли два дні. Другий день – на природі молодіжною компанією.

Якщо говорити про фінансовий бік, то весілля не окупилося – надарували менше, ніж було вкладено. Але це був наш вибір: ми запрошували «дорогих» фотографа і оператора, розсилали всім запрошення ручної роботи, кожному гостю дарували невеликі подарунки, а родичам – більш дорогі – на пам’ять. Так прийнято у нас. Всі були задоволені.

Це я до чого. Тепер зібралася заміж моя двоюрідна сестра. Вона зустрічається з хлопцем з іншого міста вже років зо три. Обоє працюють, бачаться приблизно раз на місяць, так би мовити, від свята до свята.

Мама нареченої (моя тітка) вже всі вуха прожужжала з цим весіллям. То весілля буде в його місті готуйтеся їхати. Те все відміняється, будемо в нашому місті відзначати. Тепер нова «фішка»: молоді вирішили розписатися у Львові, влаштувати там фотосесію і провести медовий місяць “не відходячи від каси», так би мовити.

Це все здорово і романтично. Ну вирішили молоді обійтися без дорогих посиденьок з ріднею, і добре – це їх вибір. Хоча, напевно, зіткнуться з засудженням старожил роду. Ну так я не про це. Після того, як тітка повідомила моїй мамі цю нову версію майбутнього святкування, вона так зніяковіло додала: «Вже сильно дорогі подарунки, я думаю, можна не дарувати. Але це вже як самі вирішите».

І ось я думаю: а чи треба в цій ситуації взагалі щось дарувати? Ось запросили мене на день народження – я йду з подарунком. А якщо не запросили, то обмежуюся вітаннями по телефону. Або ось купили ми свою однушку в іпотеку: подарунки на новосілля принесли тільки ті, кого ми покликали цю подію відзначити. Син коли народився: іграшки і костюмчики «на зубок» принесли тільки ті, кого ми покликали і кому накрили стіл. З хрещенням також. Тут справа навіть не в грошах. Хоча і в них теж.

Просто я вважаю таку ситуацію нахабством з боку тієї рідні. Мама радить не псувати відносини з ріднею – вони з сестрою дуже близькі. Каже, я сама подарую, скажу, що від вас. А мене такий варіант теж не влаштовує. Ось як бути?

Фото ілюстративне з вільних джерел