fbpx
Життя

Ще в під’їзді, я почула крики свекрухи і за ними плач доньки. – Жри, я тобі сказала! Я не – твоя нікчемна матуся. По-хорошому прошу, жери. Ах ні? – і дочкин плач

Мені чоловік ніколи не вірив, що його мати терпіти мене не може. При ньому вона була сама люб’язність і дружелюбність. Варто було тільки чоловікові відлучитися, ця жінка, не змінюючи милого виразу обличчя, говорила мені гидоти і бажала втратити дитину.

Побажання свекрухи не справдилися – у визначений термін я народила здорову дівчинку. Свою неприязнь до мене, мати чоловіка перенесла і на внучку. І поводила себе з нею точно так же, як і зі мною: при чоловікові вона мило сюсюкалась дитину, як тільки він відходив, свекруха відразу кривилася і прибирала від себе внучку, ніби противну жабу.

Коли доньці було 11 місяців, я примудрився потрапити в лікарню. Перед відправкою в лікарню, я благала чоловіка взяти відпустку або відгули, щоб він посидів з донечкою. На саму думку, що він звернеться до своєї матері за допомогою, мені ставало погано. Чоловік при мені подзвонив начальнику і відпросився, я зі спокійною душею поїхала в лікарню.

Після майже однорічного декрету, я насолоджувалася тишею, спокоєм і відпочинком. Я відпочивала від кольок, пляшок і зубів. Я дзвонила, чоловік доповідав, що все у них добре і все випитував, коли мене випишуть. Не знаю навіщо я так сказала, але тоді мені здалося, що це гарна ідея для сюрпризу: чоловікові я назвала дату виписки на день пізніше, ніж вона відбулася насправді.

Я викликала таксі, зібрала свій нехитрий лікарняний скарб і, в передчутті щасливого чоловіка, вирушила додому. Ще в під’їзді, я почула крики свекрухи і за ними плач доньки. – Жри, я тобі сказала! Я не – твоя нікчемна матуся. По-хорошому прошу, жери. Ах ні? – і дочкин плач.

Я зайшла в квартиру і з порогу накричала на свекруху: – Хто дав Вам право бити мою дитину? Пішла геть звідси!

На рахунок бити – я не перебільшила, у дочки на тілі був виразний слід від п’ятірні її бабусі. Я обняла доньку і ще раз вказала свекрусі на двері, вона пішла. Мені було дуже прикро: ну не можеш ти мене терпіти, дитина то в чому винна?

Коли дочка заспокоїлася, я звернула увагу на тарілку з її обідом. Не знаю, що це було за вариво, але, на мій погляд, навіть свиней краще годують. Я зателефонувала чоловікові. Він з ходу почав брехати, що дочка спить, а він миє посуд. – Кохана, у мене друга лінія, я пізніше подзвоню, – сказав чоловік і відключився. Те, що «друга лінія» ще йому не подзвонила, було дивним.

Чоловік передзвонив, як і обіцяв, але я не брала трубку. Я була зайнята – тихенько збирала його речі. Ноутбук чоловіка був включений, і я відволіклася від збору речей і глянула на екран. У браузері була відкрита сторінка із запитом: Як повернути сина додому до матері.

Коли я подивилася історію браузера, у мене волосся на голові стало дибки: Як позбутися від дружини сина; Як вижити дружину сина; Як боротися з цією тварюкою що забрала у матері сина; Тактика розумної свекрухи; Як допомогти синові розлучитися і відібрати дитину у колишньої дружини.

Це були найменш шкідливі пошукові запити. Решта навіть писати не хочу, щоб подібна гидота не закріпилася в пам’яті. Я знесилено опустилася в крісло і заплакала. Причини такої лютої ненависті свекрухи до мене, були за межею мого розуміння.

Через годину приїхав чоловік, з квітами, і з порогу став вибачатися за обман. Він теж хотів зробити мені сюрприз – йому підкинули дуже вигідний проект, за результатами якого чоловік хотів відправитися всією сім’єю відпочивати. Я показала йому фотографію відбитка руки його матері на нашій доньці – голослівно звинувачувати було марно. Чоловік ніколи не вірив в лукавість матері. Я показала йому історію браузера на ноутбуці.

Чоловік похмурів, одягнувся і пішов: – Я скоро повернусь. Мені треба поставити мамі кілька питань. Повернувшись від свекрухи, чоловік обняв мене і сказав, що вона більше в нашому житті не з’явиться. Він відмовився посвячувати мене в подробиці їхньої розмови.

Звичайно, я хотіла, щоб моя лукава свекруха зникла з мого життя. Але ж не ціною знущань над моєю дитиною. Я пробачила чоловіка за обман – він дійсно хотів як краще, тим більше у нього і думки не було, що його мати може нашкодити власній онуці.

Я бачила, як важко чоловікові: він капітально розчарувався в близькій людині. Ось чого свекруха досягла своєю ненавистю і своїми вчинками: її власний син від неї відмовився. Увечері, коли чоловік заснув, я лежала і думала про те, що все могло закінчитися набагато гірше, якби чоловік був маминим синочком.

Фото ілюстративне з вільних джерел

You cannot copy content of this page