fbpx

Що 12 січня святкують в Україні і в світі

Що 12 січня святкують в Україні і в світі

День викрадень – цього дня згадують про те, як в епоху Купали Велес викрав Діву-Додолу, дружину Перуна. Під час весілля Перуна і Діви Велес був відкинутий Дівой і скинутий з неба. Пише Обозреватель

Читайте також: 6 текстів нaйкращих щедрівок українською мовою

Хто зі знаменитостей народився 12 січня

У 1949 році в Кіото народився відомий письменник Харукі Муракамі.

Харукі Муракамі – японський письменник і перекладач,, який народився 12 січня 1949 року. Підростаючи, хлопчик став цікавитися зарубіжною літературою.

У 1968 році він вступив до престижного університету Японії, де навчався на факультеті театрального мистецтва. Однак навчання його не вразило, йому набридало просиджувати цілими днями в музеї і читати нудні сценарії. Незважаючи на відсутність інтересу, Муракамі закінчує університет і отримує ступінь драматурга. У 1971 році в його житті відбуваються значні зміни, він знайомиться з прекрасною дівчиною Еко і незабаром одружується на ній.

Через три роки йому вдається відкрити джаз-бар в Токіо, керуючи ним цілих 7 років. 1974 рік надає можливість написати бажаний давно роман. Прагнення до нього прийшло раптово, під час гри в бейсбол – його осінило, що він просто зобов’язаний його написати. Однак сам майбутній письменник ніколи не помічав особливого завзяття до написання. Уже в 1974 році він взявся за написання роману “Почуй, як співає вітер”, який побачив світ через 5 років. Роман викликав надзвичайний успіх серед початківців письменників і був нагороджений премією.

В даний час Харукі Муракамі вважається відомим письменником Японії. Він є лауреатом літературної премії “Йоміурі”, якій були удостоєні такі автори як Кобо Абе, Кендзабуро Ое і Юкіо Місіма. Письменник зізнавався, що романи виходили досить часто, практично щороку, проте перечитувати їх він ніколи не прагнув. 28 травня 2009 року на продаж в Японії був виставлений роман “1Q84”, який розлетівся за день.

Твори:

Країна Чудес без гальм і Кінець Світу

1Q84. Тисяча невестьсот вісімдесят чотири

Кафка на пляжі

Норвезький ліс

Денс, денс, денс

Полювання на овець

Хроніки Заводного Птахи

У 1986 році народилася українська співачка Злата Огнєвіч.

Інна Леонідівна Бордюг (справжнє ім’я співачки) народилася в Мурманську в сім’ї військового хірурга Леоніда Григоровича Бордюга і педагога (вчительки російської мови і літератури) Галини Василівни Бордюг. Сім’я жила в Петербурзі та Мінську. Інна почала займатися музикою в Криму, в Судаку, куди переїхала з родиною в 5 років.

У 2008 році закінчила Національний авіаційний університет. Становлення Злати вже в якості професійної співачки відбулося в Києві, де дівчина стала випускницею Київського інституту музики ім. Глієра по спеціалізації “джазовий вокал”.

Злата Огневич є солісткою Державного ансамблю пісні і танцю Збройних сил України, також співала в латин-бенді.

У 2010 році Злата Огневич стала фіналісткою національного відбору конкурсу “Євробачення 2010” від України, але не здобула перемогу.

У 2011 році взяла участь у відборі “Євробачення 2011”, але також не здобула перемогу.

Злата Огневич стала голосом рекламної кампанії ТМ “Корона” – c піснею “Пристрасть”.

Виступала в якості спеціального гостя на міжнародному конкурсі “Слов’янський базар” у Вітебську.

У 2011 році на конкурсі Crimea Music Fest зайняла перше місце і до того ж отримала приз преси.

У 2012 році стала обличчям рекламної кампанії курортів Криму.

У 2013 році представляла Україну на конкурсі “Євробачення” в Мальме з піснею “Gravity”, на якому посіла 3-е місце.

Що цікавого в світі сталося 12січня

1967 – Вперше кріоніровано людину, ним став Джеймс Бедфорд.

1998 – Підписано протокол про заборону клонування людини.

2010 – На Гаїті стався землeтрус, який забрав життя 222 570 осіб.

You cannot copy content of this page