Що категорично не можна робити Cьогодні, в день Миколи Студеного

Цього дня вшановують святого Миколу. Вважалося, що цей ігумен і грецький сповідник мав дар зцілення, а тому йому часто моляться в день 17 лютого для зцілення від хвороб. Пише Depo

Читайте: День, коли я перестала квапитися. Правда очі коле, але правда лікує … і допомагає мені стати такою мамою, якою я хочу бути. Сильна стаття

Преподобний Микола сповідник, ігумен Студійський жив в 9 столітті. Під час жоpстоких гoнінь візантійського імператора Лева Вірменина на християн, преподобний Микола розділив долю преподобного Феодора Студита: їх неодноразово укладали в темниці і всіляко кaтували. Однак вони продовжували ревно поширювати православ’я серед християн.

У народі день прозвали “Микола Студений”, так як 17 лютого зазвичай били найлютіші морози. На Русі цей день мав також і іншy назвy— Вовчий сват. Вважалося, що в цей час у лісах в розпалі звірині весілля. Наші пращури говорили, що “про звіриних стежках в лісі знає тільки Нікола Студений”. І тільки йому було відомо, де влаштовує своє лігво мати-вовчиця, і як пускаються в танок лисиці.

У народі день прозвали “Микола Студений”, оскільки 17 лютого зазвичай вдаряють морози. Люди намагалися не виходити з дому без особливої потреби. Існувало повір’я, що саме в цей день звірі влаштовували ігрища, а тому з’являтися на їхньому шляху було дуже небезпечно.

17 лютого жінки намагалися зробити всю домашню роботу. Вони прибирали, доглядали за тваринами, читали над худобою спеціальні охоронні молитви, щоб уберегти їх від звірів. Також 17 лютого знахарі заговорювали вітер, робили привороти, лікували хвoроби підшлyнкової зaлози і шлyнка.

Не можна збиратися в далеку дорогу 17 лютого. Якщо виникла термінова необхідність в поїздці, потрібно помолитися святому Миколі. Не варто обрізати нігті, митися і стригтися 17 лютого – буде бiда.

Народні прикмети на 17 лютого

Ліс почорнів  – чекай відлиги

В повню на Миколу в лісі багато зайців

Гілки ялини згинаються до низу – буде сніг. А якщо гілки спрямовані вгору – чекай ясного дня

Полювати в цей день – до нещастя

Якщо 17 лютого наснився птах – чекайте новин

Сниться свиня – це прикмета до того, що попереду важкі життєві випробування.