fbpx

Що можна і не можна робити в Чистий четвер аби правильно провести цей день і отримати Божу милість

Що варто зробити

За традицією, зранку у Чистий четвер потрібно зануритись в озеро, річку чи іншу водойму. Прийнято вважати, що саме в цей день вода володіє особливими властивостями, спроможними очистити та оздоровити дух і тіло. У міських умовах, де важко знайти підходящу водойму, цей обряд можна замінити ранковим прийняттям душу.

Також у Чистий четвер прийнято підготовлювати оселю до свята – зайнятись генеральним прибиранням. Тож у цей день варто навести порядок у своєму домі, зайнятися пранням та іншими домашніми справами. За давнім повір’ям ті, хто у Чистий четвер не прибере у своєму будинку, ризикує провести весь наступний рік в сумі і сварках.

Чого не можна робити

Оскільки у Чистий четвер прийнято наводити порядок у своїй оселі, то категорично заборонено смітити у хаті і розкидати речі, інакше буде багато сварок. Також не варто лінуватись виконувати домашні справи та шкодувати за викинутими речами. Ще з Чистого четверга до Страсної п’ятниці не варто залишати брудний посуд і замочену, але не випрану білизну.

Існує також повір’я, що брудну воду після прибирання не варто виливати в межах будинку. Тоді негативна енергетика, яка може накопичитися за довгий час, може негативно вплинути на подальше життя вашої родини. Тому краще вилийте її в місцях, де нічого не росте, наприклад, на камені або на дорогу.

Лише після прибирання оселі християни можуть зайнятися приготуванням святкових великодніх страв, які їсти в цей день суворо заборонено. Тож до наведення порядку забороняється випікати паски, розмальовувати писанки і готувати інші святкові страви.

Також у Чистий четвер не можна позичати гроші і виносити з дому цінні речі. В цей день не можна сваритись та ображати людей. А тим, хто постить, в четвер не можна їсти м’ясо, яйця та молочні продукти.

You cannot copy content of this page