fbpx
Культура

Що можна і що не можна робити на Антипасху або Фомину неділю 9 травня, щоб залучити в життя благополуччя і не накликати на себе гнів небес

У православ’ї відзначають Антипасху, яка продовжує святкування головного свята – світлого Великодня. У цей день віруючі дотримуються церковних заповітів, щоб залучити в життя благополуччя і не накликати на себе гнів небес.

Антипасха приурочена до Фоміної неділі. Цей день названий так на честь одного з апостолів, який засумнівався в воскресіння свого Учителя. Віруючі в цей день відвідують служби, славлять Господа і прагнуть до світла, відмовляючись від того, що може очорнити душу і спричинити за собою неприємності

Що можна робити на Антипасху 9 травня

В день свята віруючі ходять на богослужіння, а потім відвідують кладовища, щоб помолиться за тих, хто відійшов, а також прибрати на могилках і запалити свічки. Традиційно поминальні дари залишають в церквах або роздають перехожим. Священнослужителі нагадують, що залишати їжу на могилках не варто.

На Антипасху відзначають свято Червона гірка, і в цей день моляться, щоб знайти взаємну любов, стати ближче з обранцями і уберегтися від сварок і скандалів в сім’ях.

У це свято багато укладають шлюб, вірячи, що любовний союз буде під захистом небес, і закоханих чекає взаємне щастя довжиною в життя.

За традицією на Антипасху потрібно вмитися святою водою, щоб позбутися від будь-якого негативу, знайти красу і міцне здоров’я.

Свято Антипасха – не час для смутку та нудьги. У цей день негативні емоції здатні зруйнувати життя, тому важливо з самого ранку звернутися з молитвою до вищих сил, щоб не зупинятися в духовному розвитку і захиститися від негараздів.

Доброю традицією на Антипасху залишається биття посуду. Вважається, що якщо закохані розіб’ють тарілку, з їхнього життя підуть сварки і конфлікти, а на їх місце прийдуть взаєморозуміння і гармонія у стосунках.

Що не можна робити в святковий день

Свято – не час для сварок і конфліктів. У цей день важливо утримувати себе від гніву й інших руйнівних емоцій, щоб не накликати проблем на себе і членів сім’ї.

В день свята традиційно відкладають важку роботу, по можливості не займаються рукоділлям і прибиранням.

Вважається, що на Антипасху не можна надовго залишатися на самоті, інакше удача відвернеться.

Не можна в день свята відмовляти в допомозі тим, хто її потребує. Будь-яка посильна допомога буде винагороджена згори, а відмова від неї спровокує низку невдач.

Святковий день – не час для потурання поганим звичкам. Вважається, що в цей день можна запросто позбутися згубних уподобань, якщо щиро цього захотіти і попросити допомоги у небес.

You cannot copy content of this page