fbpx

Що наречений був одружений і має дітей, дівчина дізналася з реєстру неплатників аліментів

Батьків, які не платять аліменти більш як три місяці, вносять до єдиного реєстру боржників на сайті Міністерства юстиції.

“Був такий випадок, коли дівчина перед одруженням подивилася в реєстр і дізналася, що чоловік від неї приховує не лише те, що він був одружений, а й те, що в нього є діти і він ще не платить аліменти”, – розповів Андрій Гайда в ефірі “UA-Карпати” .

А нещодавно на сторінках у соцмережах Івано-Франківського обласного управління юстиції почали з’являтися списки злісних неплатників аліментів.

“Списки ганьби ми самі формуємо. Вибираємо тих, у кого заборгованість перевищує 20 тисяч гривень. Висвітлюємо у себе на сайті та на сторінці у Фейсбуці”, – зазначив Гайда.

Багато з тих, хто потрапив на дошку ганьби, каже він, вже сплатили аліменти. Він також зазначив, що обов’язком боржника не лише сплатити аліменти, а й надати у виконавчу службу підтвердження погашеної заборгованості.

Ті, хто боргує своїм дітям більш як шість місяців, не мають права виїзду за межі України; обмежені у праві керування транспортними засобами; не мають права користуватися зброєю та полювати.

Також на таких боржників держвиконавці складають протокол про адміністративне правопорушення за ст. 183-1 КУпАП та направляють до суду.

“Якщо у боржника грошей нема, описується його майно і передається на реалізацію”, – зазначив Андрій Гайда.

Він також наголосив, що діти можуть виїжджати за кордон без згоди батьків, які не платять аліменти більш як півроку.

“Часто у період відпусток матері забирали виконавчі провадження. Раніше горе-батьки займалися шантажем: хочеш поїхати – забери виконавче провадження. Цей новий закон ці речі обмежує. Якщо у боржника є більш як шість місяців заборгованості, то його дитина може перетнути кордон з іншим з батьків без згоди того боржника”, – наголосив Гайда.

Також законодавство мотивує й держвиконавців вибивати борги зі злісних неплатників.

Читайте також:  Аліменти після 18 років: кому, коли і скільки виплачувати у 2018 році

“Відколи вступив у силу новий закон, виконавці отримують нагороду 2% від суми стягнення. Це досить суттєво. Деякі виконавці мають в місяць по 20 тисяч гривень”, – розповів Андрій Гайда.

Джерело.

You cannot copy content of this page