fbpx

Що обов’язково потрібно зробити кожній жінці в день Стрітення Господнього

Це велике свято, відзначається щорічно на 40-й день після Різдва. А саме: 15 лютого. І відбувається це зовсім не випадково.

Стрітення – свято, яке пов’язане з народження Спасителя. Згідно давньоєврейської традиції, жінка, яка наpoдила дитину, повинна на 40-й день принести її в храм. А якщо до того ж з’явився хлопчик, то ще й приносити жepтву у вигляді ягняти або пари голубів.

Тому Марія з маленьким Ісусом прийшла в храм на 40-й день і принесла жepтву – голубів. І саме в цей день відбулася значна подія – зустріч сина Божого і Симеона.

Справа в тому, що цей праведний старець був перекладачем Священного писання на грецьку мову. І коли під час роботи він дійшов в тексті до слів «Се Діва в утpoбі зaчне, і Сина», то хотів замінити слово «Діва» на «Дружина». Тільки ангел, що зійшов з неба, зупинив його і пообіцяв, що Симеон не пoмpe до тих пір, поки не побачить Спасителя своїми очима. В результаті старець прожив 300 років.

А Стрітення стало не просто святом, а символом того, що зустріч з Богом визначена кожній людини. І від того, як буде життя прожите, буде і залежати вона. Розуміння суті свята допомагає налаштуватися на милосердя, покаяння і прийняття Бога.

Що обов’язково треба зробити жінкам на Стрітення Господнє

У цей день жінкам треба забути про робочу метушню, залишивши на потім прибирання, прання. З давніх часів вважалося, що в свята слід відпочивати, молитися, але не важко працювати.

На Стрітення треба неодмінно піти в храм на службу. Крім того, що в цей день можна помолитися за рідних і близьких, також з храму приносять додому освячені особливим чином свічки і воду. Стрітенська вода вважається такою ж сильною і цілющою, як і водохресна. Нею можна поїти хворих дітей, окропляти нові речі.

А Стрітенські або громничні свічки, які наші предки запалювали під час грози, щоб уберегти будинок від біди, сьогодні допоможуть очистити будинок, якщо запалити їх і з молитвою обійти всі приміщення.

Читайте також: Де в жодному випадку не можна розміщувати ікони в домі, а де потрібно

Також в це свято треба неодмінно спекти млинці. Круглі і апетитні – вони символізували сонце і весну. А так як Стрітення в цьому році ще й припаде на Масний тиждень, то млинці в будинку мають бути неодмінно!

На Стрітення можна спекти жайворонків, але не простих, а з секретом. Всередину кожної булочки треба заховати монетку, шматочок кураги, родзинку і т.д. Сюрприз є прогнозом на весь рік. Той, кому, наприклад, потрапить монетка, буде до кінця року з грошима, а курага – до міцного здоров’я!

You cannot copy content of this page