Що потрібно зробити в день Трійці, щоб в будинку панували мир, щастя і щоб позбутися негараздів

Підготовку до Трійці слід починати заздалегідь: це велике і важливе свято, тому будинок заздалегідь упорядковують, позбавляючись від бруду і непотрібних речей. Напередодні Трійці також можна починати готувати святкові страви, важливою складовою яких є випічка.

На Трійцю традиційно прикрашають будинок липовими, березовими, кленовим, горобиновими гілками. Зелень вважається символом відродження, постійного оновлення життя, тому їй надається велике значення. Навіть священики в день Святої Трійці проводять службу в одязі зеленого кольору, що символізує творить силу Святого Духа. Підлоги храмів і будинків за традицією встеляли свіжоскошеною травою.

Згідно з поширеним звичаєм, йдучи з церкви в цей день, можна захопити з собою кілька гілочок, які служили в якості прикраси, і забрати додому – вони стануть надійним оберегом від хвороб, негараздів і сварок.

Вважається, що трави в цей день наділені особливою силою. Тому на Трійцю можна збирати лікарські рослини, щоб поповнити запаси на весь наступний рік – цей звичай був дуже поширений в давнину.

Згідно з традицією, на Трійцю слід накрити святковий стіл і побалувати домочадців випічкою. Є повір’я, що мати незаміжньої дівчини повинна зберегти один шматок свіжоспеченого пирога до того часу, як дочка буде виходити заміж: тоді сімейне життя буде щасливим і не затьмарений серйозними проблемами і негараздами.

У цей день дозволяється молитися про тих, хто пішов з життя за власним бажанням, а також про бeзвісти зниклих. Під час служби священик читає молитви за yпокій душ усіх, хто відійшов.

Церква категорично забороняє ворожіння, однак в народі, не дивлячись на заборону, завжди існувала така традиція. На Трійцю прийнято було гадати на заміжжя: дівчата плели вінки з трав або березових гілок і пускали їх по річці. Якщо вінок прибивало до берега, значить, час сімейного життя ще не настав.