Що тільки вони не вигадували, щоб підтримувати статус божевільної, але закоханої пари. Юлька прикидалася, що чекає дитину, хоча знала, що Вадим терпіти не може дітей. Кілька тижнів він ходив як у воду опущений. А коли розкрилася правда, довго придумував план помсти і придумав таке, що сам не очікував

Вадим і Юля були не розлий вода. Постійно разом. Ще зі шкільних часів. А може, навіть раніше. Треба сказати, що характери у обох були не найкращі в світі. Але вони знайшли одне одного і виглядали поруч гармонійно. Їх спільні друзі так звикли, що вже не уявляли їх окремо. Тільки разом.

Їх стосунки не були звичайними. Вони любили жартувати одне над одним. Часом навіть жорстоко. І оточуючі частенько поглядали на них з осудом, мовляв, як так можна зі своєю другою половинкою. Але ні Вадим, ні Юля не помічали цих поглядів. Іноді вони сварилися і голосно кричали одне на одного. Але під кінець вечора неодмінно поверталися додому щасливі, тримаючись за руки.

Що тільки вони не вигадували, щоб підтримувати статус божевільної, але закоханої пари. Юлька прикидалася, що чекає дитину, хоча знала, що Вадим терпіти не може дітей. Кілька тижнів він ходив як у воду опущений. А коли розкрилася правда, довго придумував план помсти. У підсумку сказав, що приготував своїй коханій сюрприз: поїздку в Париж. Про яку вона мріяла з самого дитинства. Коли очі Юльки загорілися, і вона заплескала в долоні, Вадим неприємно реготав і отримав ляпаса від своєї другої половини, яка відразу ж все зрозуміла.

Але останній жарт Вадима переходив усі межі. Незважаючи на те, що їхні стосунки тривали довгі роки, Вадим і Юля так і не одружилися. Що, чесно сказати, тривожило Юлю. Вона боялася, що він так і не наважиться. Що він підшукує інші варіанти. Що він взагалі її не любить і просто розважається. Поки ця гра йому не набридне. Звичайно, виду намагалася не показувати. Казала, що шлюб – це не для неї.

– Це для не впевнених в собі слабаків, які намагаються прив’язати до себе партнера, – говорила вона. Але Вадим все бачив. Занадто добре він знав Юлю. Тому зважився зробити їй пропозицію. Жартома. Чергова помста, за те, що Юля в сльозах каялася в зраді. І він повірив. Як бовдур. Зате, тепер-то вже він добре відірветься. Гра переходить на новий рівень.

Вадим зібрав усіх друзів. Правду він розкрив тільки надійним друзям. І тільки чоловікам. Бо він знав все про жіночу балакучість. Так він думав. Друзі посміялися, але погодилися підіграти.

Вадим зняв великий зал, прикрасив квітами і повітряними кулями, в загальному, витратився знатно. Юлька зблідла і завмерла, побачивши, як Вадим стає на одне коліно. На його обличчі блукала лукава посмішка. Але Юлине обличчя раптом змінилося. Вона стала похмурою.

Ти вийдеш за мене? – поставив головне питання Вадим. Юля зітхнула і відвела погляд. – Ні.

Такого повороту Вадим не очікував. Він встав на ноги і втупився на Юлю. – Чому? Вадим мало не плакав. Земля попливла з-під ніг. Здається, це його найгірший кошмар. Він був упевнений, що Юля з радістю погодиться. Що вона його любить, а тут з’ясовується …

– Я тебе не кохаю. Було, звичайно, весело, але … Юля плавно підійшла до кращого друга Вадима – Діми – і поцілувала його в щоку. – Ми боялися сказати тобі. Ми закохані. І вже давно. І жарт зі зрадою … Е-е … Не зовсім жарт.

Вадим викотив очі і почервонів. Всі розсміялися. Голосно і противно. Вадим все ще не розумів, що відбувається. Він побачив веселе обличчя Юлі. Здається, вона жартівливо вдарила його кулаком в плече. – Розслабся. Це жарт.

– Але це ж … Це ж мій жарт. Мій великий розіграш. Ти з ним? – про всяк випадок перепитав він Юлю, тицьнувши пальцем в бік Діми. Той нахабно скалився.

– Ні звичайно. Він розповів мені про твій хитрий план. Але жарт же вдався, скажи?

Вадим схопив Юлю за лікоть і вивів із зали. – Ти мені не відповіла, – суворо сказав він.

– Пробач?

– Ти вийдеш за мене?

– Ні.

– Так це не розіграш! До біса ці жарти! Ти будеш моєю дружиною?

– Ні. Досить.

– Чому ти плачеш? Ти вийдеш…? – Вадим втупився на мокре від сліз, його найулюбленіше обличчя в світі, обличчя Юлі, і все зрозумів.

– Ти вийдеш?

Юля схлипнула і стиснула в обіймах Вадима. Той в свою чергу обійняв Юлю, закрив очі і вдихнув запах її волосся. Як же він злякався, коли вирішив, що втратив її. Це все і вирішило.

Трохи пізніше Вадим вийшов покурити з кращим другом Дімою.

– Навіщо ти так зі мною, а? А я ще про жінок щось говорив. Ось, хто тут головний пліткар!

– А ти б інакше зробив їй пропозицію, бовдуре?

Вадим замовк і з вдячністю подивився другу в очі.

Фото ілюстративне