fbpx
Поради

Щоб врожаю цибулі заздрили усі сусіди, посадіть її на зиму правильно

Підзимова висадка має свої плюси: основний з них — отримання високого якісного врожаю. Перш ніж вибрати час, коли садити цибулю-сіянку восени під зиму, потрібно врахувати різні фактори. Осінні роботи дозволять знизити обсяг посадок на весну. Досить доглядати за паростками, і в середині літа вже можна збирати урожай.

Плюси посадки озимої цибулі: врожай зріє раніше, ніж при весняній посадці, тому на місці викопаної цибулі можна посадити іншу зелень; зелене перо з’являється дуже рано, практично з-під снігу; пройшовши загартування холодом, овоч росте витривалим і не піддається захвopюванням. Джерело

Істотним мінусом є те, що висаджувати великі цибулини (розміром більше 2 см) для отримання ріпки не можна. Вони практично всі підуть в стрілку. Посадити їх можна виключно на перо.

Недоліки підзимового посадки цибулі: складно визначити оптимальний термін посадки, орієнтуючись на погодні умови різних кліматичних зон; необхідність вкривати цибульні грядки на зиму утеплюючим матеріалом; норму посадки цибулин доводиться збільшувати на 10-15% з урахуванням можливого їх вимерзання впродовж зими.

Коли садити зимову цибулю

Час для підзимового посіву цибулі-сіянки вибирають з урахуванням погодних умов у регіоні. Найкращий час — за місяць до настання холодів. Якщо висадити цибулини занадто рано, то вони почнуть рости, випустять стрілку і загинуть при заморозках. При більш пізній посадці цибуля не встигне вкоренитися на грядці. Восени потрібно орієнтуватися на прогноз погоди. Якщо температура повітря кілька днів тримається на рівні +5 °C, то можна приступати до робіт.

Сорти цибулі для посадки під зиму

Краще вибирати для озимого вирощування гібридні сорти або вид, розрахований на короткий і середній світловий день. Це означає, що формування цибулини почнеться, коли тривалість світлового дня складе 12-14 годин. Сіянку, призначену для весняної висадки, краще не садити під зиму. Такі сорти погано переносять низькі температури, а після промерзання починають рано пускати стрілки.

Як правило, під зиму краще садити сорти з гострим смаком. Більш солодкі побратими люблять тепло і погано переносять морози. Але в південних регіонах можна успішно вирощувати озимим способом і солодкі сорти цибулі.

Правила посадки цибулі під зиму

Відстань між цибулинами краще залишити сантиметрів шість або сім, а самі борозенки розташувати так, щоб відстань між ними була один-півтора десятків сантиметрів. Далі залишається вертикально поставити цибулину, злегка обжати пальцями і, присипавши грунт, вирівняти її.

Читайте також: Якщо у вас солоні огірки стають м’якими в банці, дотримуйтесь наступних порад. Тоді огірочки будуть зберігатись хрусткими аж до весни

Догляд за цибулею, яка посаджена під зиму не потрібен. Адже взимку вона не росте, а «спить». За рахунок того, що цибуля добре вкорінюється восени перед настанням морозів, вона швидше зворушує до зростання при настанні тепла. А це впливає на терміни дозрівання і збирання врожаю цибулі. Догляд після посадки цибулі під зиму, полягає лише в поливі і то дуже рідко. Восени часто йдуть дощі. А на весні догляд за цибулею

You cannot copy content of this page