Шкільна освіта-2018: відтепер першокласники навчатимуться по-новому

У Міністерстві освіти і науки розробили новий державний стандарт початкової школи, який вже прийняв Кабінет Міністрів України. При розробці документа враховувався досвід таких країн як Польща, Канада, Фінляндія, Франція. Стандарт орієнтований в основному на отримання учнями компетенцій, а не тільки знань.

Зокрема, він визначає, чому навчатимуть дітей в перших чотирьох класах з нового навчального року, а також, що вони повинні знати по закінченню двох циклів навчання. Мається на увазі 2-й і 4-й класи.

За оновленим стандартом при оцінюванні навичок звертатимуть увагу на знання учнем державної мови, математику, знання в області техніки і технологій. Також передбачається оцінювання культурної компетентності, екологічної, суспільної та соціальної, компетентності в сфері природничих наук та ін. В цілому, в стандарті визначені загальні і обов’язкові результати навчання по 9 галузям. Серед них: культурно-літературна, математична, природна, технологічна, фізкультурна, художня та ін.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що також приймаються чотири базових навчальних плани, в які закладено збільшення обсягу вивчення української мови в школах (класах) нацменшин. Гриневич також заявила, що в новому стандарті закладені основи поваги до інтелектуальної власності та чужої праці.

Читайте також: Виміряти тиск – 30 грн, полікувати палець – більш як 70: нові тарифи на медичні послуги в Україні

Так, вже після другого класу, учень повинен «визначати авторство своїх робіт». За словами міністра, потрібно йти від сприйняття списування, як допомоги, щоб потім не було проблем з академічною доброчесністю у вищій освіті.

Джерело.