fbpx

Швидка допомога по-новому: що принесе українцям реформа екстреної допомоги

Днями МОЗ України представив для обговорення громадськості концепцію реформ екстреної медицини для громадян. Джгути і дефібрилятори, екстрені рятувальники і IT-технології на службі медиків. Які ще зміни відбудуться в екстреній медицині та що очікувати від них українцям?

Багато турбуються яким чином реформа торкнеться екстреної медицини, як і в яких випадках можна буде викликати швидку додому. Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що планує до 2024 року внести серйозні зміни в роботу екстреної медицини. Зокрема будуть діяти нові алгоритми диспетчеризації, буде створена мережа екстрених рятувальників, з’являться нові професії і т. д.

Нові алгоритми диспетчеризації будуть включати в себе розвинену IT-інфраструктуру. В першу чергу зміни торкнуться інфраструктури в Києві, Харківській та Дніпропетровській областях, а також у Вінницькій і Полтавській областях в тестовому режимі.

Кожен автомобіль буде обладнаний GPS і диспетчер зможе знайти найближчий автомобіль і відправити його до пацієнта в найкоротші терміни. Тому до хворого буде їхати автомобіль, який знаходиться ближче до нього, а не який належить територіальній підстанції.

Всі хто працює в бригаді швидкої допомоги (лікар, фельдшер, водій) повинні будуть пройти навчання та переатестацію. З’являться нові професії, такі як парамедік і екстрений медичний технік, на якого повинен буде вивчиться кожен шофер швидкої допомоги.

Читайте також: З 1 липня в Україні зміниться розмір допомоги, пенсій та аліментів (розрахунки)

Буде створено мережу екстрених рятувальників. До неї увійдуть пожежники, рятувальники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, вчителі та соціальні працівники. Тобто всі ці люди зможуть надавати екстрену медичну допомогу в разі потреби.

Громадські місця будуть обладнані дефібрилятором і джгутами. Це потрібно для того, щоб можна було надати першу медичну допомогу хворому не чекаючи карети швидкої допомоги.

Всі ці зміни будуть внесені поступово до 2024 року.

Джерело.

You cannot copy content of this page