fbpx

Сльози гордості шоу-бізнесу та новий хіт для Святого Миколая: Як пройшов фінал “Голос.Діти”

Коли в суперфіналі головного вокального конкурсу країни “Голос.Діти” на сцені залишилося 5 дівчаток і 1 хлопчик, а підсумки глядацького голосування ще не оголошували, своій дочці Олександрі я зробив прогноз, хто увійде в фінальний раунд й не помилився. Почав з того, що хлопчик буде обов’язково, тому що він всього один, до того ж з Білорусі.

Але коли 13-річний Олександр Миненок поганою англійською почав співати всесвітньовідомий хіт Black Eyed Peas, оригінал культової фанської пісні “Моя мама болела за Динамо”, мені відразу ж згадався останній “чемпіонський концерт” #FCDK на НСК “Олімпійський” кілька років тому, де Потап, на піку свого скандалу Потап на “Голосі країни-6” заявив: Я йду з передачі, раптом вирішив виступати живцем.

Мало того, що сам текст цієї нової пісні про “Динамо” був а-ля “а тьо-тя а-тя-тя”, з іще більш жaхливими римами, ніж ті, які нещодавно нагороджений “за особливі заслуги в українському шоу-бізнесі” Потап на радощах придумував для відповіді Анатолію Матвійчуку – так ще й всі його музиканти грали напрочуд невлад (і звідтоді “Динамо” жодного разу не ставало чемпіоном).

На “Голос. Діти”, звичайно, музиканти грали добре, та й вокаліст явно виглядав впевненіше Потапа на “Олімпійському”, але в кращих караоке Києва цю пісню Black Eyed Peas зазвичай співають краще, і я викреслив тезку з фаворитів публіки головного вокального конкурсу країни.

Коли я почув англійську пісню на прийнятно хорошій за вимовою англійській підопічної Наталії Могилевської, мені стало зрозумілим, що Наташа й цього разу не вгадала з вибором пісні. Обери вона для вогняного бекграунду номера Лізи Яковенко, приміром, більш слушну для специфіки тембру пісню Анастасії Приходько “Герої не вмuрають” (або ж “Мамо”) – не знаю, кому б дісталися перемога й голоси глядачів: що не кажіть, унікальні тембри наша музична нація цінує неабияк.

Втім, не можу не зазначити, що гарна українська Могилевської дає надії, що, схоже, головні сили для пошуку “потрібної пісні” Наташа береже для себе й зовсім скоро їй відкриється розуміння мелодійності та співзвучності мови її предків із роду гетьмана Могили з давньоіндійською. Можливо, Могилевську наштовхне на думку знову співати українською й успіх Тіни Кароль, яка вчергове правильно-обраною піснею до Дня Святого Миколая, що співзвучна духу, нерву й традиціям України, нагадала, якою має бути № 1 співачка в країні, що воює, й чому в цьому році саме вона збирає 8 аншлагів у Палаці “Україна”.

Читайте також: Не правильне ім’я і однофамільниця олігарха: що відомо про переможця “Голос.Діти-4”

Та зовсім не Тіна Кароль в той вечір викликала шквал моїх емоцій і, не соромлюся зізнатися – чоловічі сльози. Це зробила підопічна Монатика – неймовірна 10-річна дівчинка Данелія Тулешова, подарувавши всім фанам “Океану Ельзи” (і не тільки) неймовірний презент до Дня Святого Миколая з усіх, що собі було можна уявити: вперше високопрофесійний вокаліст – малеча з далекого Казахстану, яка на цих з’йомках відкрила для себе енергетику й любов маминої батьківщини – переспівав пісню “ОЕ”. Ще й яку – “Не твоя війна”. І як!

У ті 3 хвилини, коли Данелія співала, я відчував неймовірний шквал найрізноманітніших емоцій: від гордості, якою “тсн-особливою” може бути мелодійна українська смислова пісня з хорошою літературною основою, якщо її співає дійсно талановитий вокаліст – до особистих спогадів, пов’язаних із цією війною.

Що відчував Монатік, плачучи в момент виконання пісні – це його. Особисте. Цього вечора Діма більш ніж доказово переконав український шоу-бізнес, що саме він в році, що минає, є №1 – і як вокаліст, і як продюсер.

У виконанні Данеліі, це був зовсім не “Океан Ельзи”. Це була абсолютно нова пісня, зовсім несподіваний новий жіночий хіт, за який не соромно ні в одному показнику навіть перед суворою світовою спільнотою. І який, сподіваюсь, “Наше радіо” розкрутить не так, як зазвичай відбувається з переможцями конкурсу “Хіт-Конвейєр”.

Думаю, сльози на очах в цей момент енергетично-синхронно були не тільки у зірок шоу-бізнесу але й у Святого Миколая теж.

А коли після її виступу тренер ще й розповів, що цю пісню Данелія запропонувала сама – я зрозумів, що дух України дівчина ввібрала правильний, раз з усіх можливих пісень “Океану Ельзи” обрала саме цю. Ком до горла підступив, коли вона зізналася, що в Україні знайшла свою другу Батьківщину.

Навіть здалося, що представниця будівельної фірми, яка дарувала переможцю шоу поїздку в Діснейленд, сама не очікувала настільки несподівано-сильного фіналу, ТАКОЇ вокалістки, ТАКОЇ пісні, ТАКОГО градусу емоцій – і десь на рівні підсвідомості навіть розуміє, наскільки безглуздим було такій дивовижній дитині не подарувати квартиру й продовжити щасливу казку недільного вечора напередодні Дня Святого Миколая не тільки для української аудиторії, а й для казахської. Шкода, в Україні досі не прийнятий Закон про спонсорство і меценатство.

Відсутність сліз у Могилевської не здивувало – Наташа досить показово демонструє, що дистанціюється від вiйни. Але, зізнатися, я був украй здивований сльозами в очах Дорофеєвої. Цікаво, перебуваючи в безпосередній близькості від виконавця, чи відчула Надя, що ця дівчинка, якщо б Росія напала на Казахстан й анексувала бодай якісь території, ніколи та ні за які гроші не поїхала б виступати в Москву? І зовсім не тому, що так чинить Вакарчук.

З огляду на вкрай дивний позив головного музичного каналу країни М1 в цьому році визнати кращим співака, який на власному ж сольнику в Києві зі сцени вибачається перед публікою за погано-заспіваний свій же хіт – вкрай важливим бачиться той факт, що 15 млн. аудиторія “1 + 1” на суперфіналі “Голос Діти” побачила, що в нашій країні з вокалом і вокалістами все в порядку. І це – на 3 млн. глядачів більше, ніж тих, що дивилися та дивувалися результатам M1 Music Awards-3 (якщо, звісно, приймати на віру заявлену ними цифру в 12 млн).

Хотілося б вірити, що й директор Палацу “Україна” Роман Недзельській теж подивився цього вечора “1 + 1” і, якщо не мав сліз від пісні ДанелііТулешової, як Могилевська та Позитив, то хоча б помітив молодий талант із Казахстану, і новий український хіт “Не твоя війна” в її чесному живому виконанні обов’язково почують глядачі щорічних новорічних ялинок.

Джерело.

You cannot copy content of this page