– Слухай, я давно тобі хотіла сказати … Твій Андрушко постійно хвалиться перед Дімою вашими поїздками і покупками. Вчора показав йому новий смартфон, так Діма весь вечір нив, що теж хоче. І на море хоче. А нам це все не по кишені зараз, ти ж знаєш … Поговори з ним, нехай якось скромніше буде

Поліна – дама забезпечена. Вийшла заміж за перспективного «лейтенанта», який досить швидко доріс практично до «генерала». Не олігархи, але живуть дуже непогано. У них двоє синів, молодший ходить в один садок з нашим сином. Так ми з нею і познайомилися.

Якось Поліна розповіла мені про свою інститутську подружку, з якою вони були не розлий вода. Заміж вони обидві вийшли за одногрупників, і обидві приблизно в один час народили своїх первістків. Тільки ось у Поліни чоловік став процвітати, а у подруги, навпаки, втратив мотивацію, став ледачий і толком не заробляв.

Старший син Поліни Андрушко та син подруги Дімка теж дружили, ходили один до одного в гості періодично. І ось в один прекрасний день подруга дзвонить Поліні і каже: – Слухай, я давно тобі хотіла сказати … Твій Андрушко постійно хвалиться перед Дімою вашими поїздками і покупками. Вчора показав йому новий смартфон, так Діма весь вечір нив, що теж хоче. І на море хоче. А нам це все не по кишені зараз, ти ж знаєш … Поговори з ним, нехай якось скромніше буде.

Поліну такий «наїзд» трохи напряг. Всі хлопці обговорюють гаджети. Це нормально. Ну про поїздку розповів, поділився враженнями, що тут такого? Не винна ж Поліна в тому, що у подруги немає грошей. Але з сином поговорила про всяк випадок і попросила друга не «дражнити». Далі більше. Через місяць подругу не влаштувало, що батьки-багатії купили Андрійкові кросівки відомого бренду. Діма їх теж захотів, а грошей, ясна річ, немає.

Андрійкові довелося одягтися в щось простіше, щоб Діму і його матір не дратувати зайвий раз. Але роздратування подруги ставало все більше і більше. Її стало дратувати практично все: і те, що Андрійка віддали на курси англійської, і що новий модний рюкзак йому купили, і що з татом вони на футбол влітку їздили. А Дімочка ж теж хоче, а грошей у них немає. І тому Поліна і її сім’я мають сидіти нижче трави і не випендрюватися, щоб своїм багатство не дратувати подругу.

У якийсь прекрасний момент Поліна зрозуміла, що ця «дружба» їй вже взагалі не в радість, і тихо-мирно припинила спілкування з подругою. Андрюшкі правда довго довелося пояснювати, чому з Дімою він більше не спілкується, зате тепер їм не треба відчувати себе винуватими за свій спосіб життя.

А що ж подруга? А вона почала розповідати всім спільним знайомим, яка Поліна зазнайка-багачка, яка з ними не хоче спілкуватися, тому що вони бідні, а вона багата. Часто буває так, що подруги віддаляються одна від одної, коли відмінності в доходах і рівні життя стають надто вже помітні. І не завжди це відбувається тому, що більш забезпечена «зазналася». Часом спілкування сходить нанівець якраз через менш забезпечену подругу, заздрість і озлобленість якої просто не хочуть терпіти далі.

Фото ілюстративне спеціально для Особлива