fbpx

Сьогодні, 8 липня, Петра і Февронії: Чому в усьому православному світі шанують це свято і що ні в якому разі не можна робити в цей день

8 липня православні відзначають день Петра і Февронії, який також називають Святом любові, сім’ї і вірності. Чому в усьому православному світі шанують це свято і що ні в якому разі не можна робити в цей день, згідно з прикметами і традиціями?

В Україні Свято любові, сім’ї і вірності з’явився відносно недавно. День сім’ї, любові і вірності був офіційно затверджений у нас в країні в 2011 році відповідним указом президента України № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят».

Історія свята

Невипадково День любові, сім’ї і вірності приурочений до дня пам’яті святих князя Петра і його дружини Февронії, які сприяють сім’ї та шлюбу в православній традиції. Їх шлюб був зразком для наслідування, вони прожили все життя в любові і були нерозлучні, і навіть після смepті, коли їх поклали перед поxopoнами в різних обителях, сталося диво і на ранок тiлa Петра і Февронії виявилися в одній тpyні.

Петро і Февронія шанували і прославляли Господа, все своє життя постили і молилися. Саме тому 8 липня, день Петра і Февронії, в православному світі стало святом духовних, моральних сімейних цінностей. У цей день потрібно згадати, як важливо любити і поважати свою другу половинку, зберігати вірність, підтримувати і в горі, і в радості, і в здоров’ї, і в хворобi, і в багатстві, і в бідності.

Петро і Февронія були канонізовані церквою в 1541 році, і з тих самих пір їм стали молитися про щастя і благополуччя в сім’ї, про народження дітей, просити благословення на весілля, причому, робити це можна не тільки 8 липня.

Читайте також: 5 точних свособів визначити, скільки у жінки буде дітей

Що не можна робити в свято Петра і Февронії

  • Головна заборона цього дня стосується наступного: в день пам’яті Петра і Февронії вінчатися не можна, зате обручається можна. Це пов’язано з тим, що зараз в розпалі Петрів піст.
  • З тієї ж причини не можна вживати м’ясні та рибні страви.
  • У цей день в народі не прийнято працювати в саду і городі, дозволено тільки робити дрібні побутові справи.
  • Не можна шити і займатися рукоділлям.
  • У свято категорично заборонено сваритися, лаятися і навіть думати про погане.

Прикмети на Петра і Февронії

З днем пам’яті Петра і Февронії пов’язано безліч народних прикмет :

  • Жаркий день – спека ще 40 днів протримається.
  • Засуха в липні – не чекай грибів до самої осені.
  • Якщо на Петра і Февронію купець відпрацює пліч-о-пліч з дружиною весь день, то в родині весь рік буде достаток.
  • Миші і свині в цей день їсти сіно почали – буде дуже поганий покіс.
  • Якщо розсада добре п’є воду для поливу, значить, в дні сінокосу буде сухо, і навпаки.

Джерело.

You cannot copy content of this page