fbpx

Сьогодні благовіщенська сіль має особливу силу: як її приготувати і що зробити, щоб у родині панував мир, достаток та благополуччя

Сьогодні Благовіщення – особливий день, коли, за давнім повір’ям, архангел Гавриїл сповістив Діву Марію про майбутнє народження Ісуса Христа, пише gazeta.ua

– Благовіщення – одне з дванадцяти найважливіших християнських свят, – говорить настоятель храму Святого великомученика й цілителя Пантелеймона у Гайсині Вінницької області Ярослав Вольвин, 33 роки. – Благовіщення – виключно духовна й велична подія. Для християнина є кращим не перейматися, що можна, а що не можна робити, а відвідати храм, подякувати і прославити Бога. Якщо є можливість, приступити до сповіді та причастя. Церква рекомендує утриматися від будь-якої роботи й більше думати про духовне і, власне, про подію.

Наш народ є багатим на різні традиції, тому з Благовіщенням пов’язують багато прикмет. Але потрібно розуміти: традиції та звичаї не стосуються християнських свят – вони набуті в процесі розвитку культури. Забобони завжди супроводжують український народ. У кожній місцевості є свої.

Напевно, вони походять від незнання істини. Якщо знання є, людина спокійно сприймає прикмети, якщо ж відсутні – надає забобонам більше уваги. Щоб не бути залежною від них, людина повинна мати істинну віру.

До цієї дати нічого не можна висаджувати й сіяти, бо земля ще спить

Благовіщення часто збігалося з початком роботи на землі, тому його сприймали як початок весни, момент остаточного відходу холодів. Вважається, що до цієї дати нічого не можна висаджувати й сіяти, бо земля ще спить.

Для підвищення та збереження врожаю предки виконували різні обряди. Зокрема, спалювали в печі дрова, а отриманий попіл змішували з освяченою в церкві сіллю. Суміш розкидали по кутах поля або городу. Вважалося, вона захистить наділ власника від недоброго ока, вбереже посадки від граду та шкоди.

Читайте також: Особливо сильна молитва до Богородиці, яка має надзвичайну силу саме в день Благовіщення, 7 квітня

Для миру між членами сім’ї, благополуччя дому і здоров’я заготовляли сіль. Кожен члeн сім’ї мав узяти її у жменю. Потім вона пропікалася на сковороді і зсипалася в мішечок. Ця сіль вважалася пoтyжним засобом проти хвoроб і захисним оберегом від недоброзичливців.

У цей день категорично заборонялося позичати або, навпаки, давати гроші й речі стороннім.

Дівчатам не рекомендувалося заплітати волосся, щоб не накликати на свою долю невдачі.

You cannot copy content of this page