fbpx

Сьогодні День святого Єремії: Що потрібно зробити кожному, а чого варто остерігатися?

14 травня у православному світі шанують пророка Єремію. У народному календарі дата отримала назву день Єремії, запашник, Єремія-запрягальник, проводи весни.

Хто такий святий Єремія?

Жив святий до Різдва Христового і був одним з чотирьох старозавітних пророків. Єремію було п’ятнадцять років, коли Господь покликав його для пророчого служіння. Він передбачив руйнування Єрусалиму і спустошення Єгипетської землі. Джерело.

Про це повідав людям, намагаючись відвести їх від біди, але у відповідь отримав усмішки, приниження і лайки. Всі пророцтва Єремії збулися ще за його життя. Війська Навуходоносора зруйнували і розграбували Єрусалим. А вавилонський цар спустошив землі Єгипту і знищив іудеїв, які оселилися тут.

Обряди й традиції цього дня:

З 14 травня на Русі проводжали весну, так як наближалася спекотна літня страда. З цього дня у наших предків починалися найбільш виснажливі і важкі роботи в полях.

Вірили, що пророк Єремія сьогодні запрягає на небі свою колісницю і допомагає хліборобам, які звертаються до нього з молитвами.

Важливе правило, яке треба запам’ятати! В день, коли щось сієте, нічого і нікому з дому не віддавайте і не займайте.

Обов’язково сьогодні влаштуйте вдома прибирання

Народні прикмети рекомендують провести в будинку генеральне прибирання. Причому треба заглянути в кожен куточок і шафу, на кожну полицю, щоб ретельно перебрати всі речі і позбутися від непотрібних, якими понад рік не користувалися.

Наші предки вірили, що 14 травня разом з брудом, пилом і мотлохом, який викидається з житла, підуть всі недовіри і чвари.

Старі речі (газети, журнали, одяг, взуття тощо) притягують в будинок негатив і бідність. Ще в стародавньому Китаї казали, що старе перекриває дорогу новому. І якщо людина настільки прив’язана до речей, які віджили свій вік, що не може з ними розлучитися, то вона свідомо програмує себе на бідність.

Насправді не багато людей може з легкістю позбавлятися від старих речей. Це закладено в нас на генетичному рівні, коли сім’ї у слов’ян були великими, одяг передавали з покоління в покоління і носили до дірок.

Але прогрес прийшов семимильними кроками, мода змінюється стрімко, і те, що носили в минулому році, в цьому вже не актуально.

Ми купуємо новий одяг і взуття, а старими речами дбайливо забиваємо полки на антресолях. Вони скупчуються і лежать мертвим вантажем по кілька років.

Спочатку речі вбирають в себе негатив, так як навколо них не відбувається ніякого руху, потім цю негарну енергію віддають в простір. І в будинку починаються проблеми: члени сім’ї хворіють, квіти сохнуть, грошей бракує і в загальному немає радості від життя.

Тому без жалю сьогодні все переберіть, складіть по пакетах старі речі і розлучіться з ними.

Якщо дуже шкода просто винести на смітник, відвезіть до церкви, дитячого будинку або волонтерам у благодійну організацію, вони роздадуть малозабезпеченим людям.

Ось побачите — на душі стане приємніше від того, що комусь ваші речі ще послужать.

Читайте також: З Днем ангела, Тамари! Привітання у віршах

А тепер невеликий список — з чим обов’язково треба розлучатися, щоб у будинку запанувала позитивна аура:

• Годинник, який зупинився (але його можна і відремонтувати).

• «Мepтві» речі, типу зів’ялих рослин або композицій із сухих квітів. Запам’ятайте: все, що віджило, притягує до дому енергетику в’янення.

• Розбите або тріснуте скло (дзеркало, посуд).

• Ношений одяг, який вже точно ніколи не надінете.

• Журнали і газети, які давним-давно прочитані.

Народні прикмети 14 травня

По дню Єремія судять про майбутню зиму. Якщо сьогодні погана погода, значить, зимові місяці будуть суворими і холодними.

Ясна погода 14 травня передвіщає багатий урожай в цьому році.

You cannot copy content of this page