Сьогодні День святої Катерини: традиції свята і прикмети на щастя

7 грудня наші пращури часто влаштовували повсюдні гуляння, що супроводжуються застіллям, піснями та іграми, а також ворожіннями. У народі вірили, що дотримання звичаїв допомагає позбутися від багатьох неприємностей і залучити в життя благополуччя. Джерело.

Традиції дня святої Катерини

День, коли православна церква відзначає пам’ять святої великомучениці Катерини, в народі називають санниці або Женодавіцей. Катерину в народі вважали покровителькою жінок. Їй моляться для того, щоб легко звільнитися від тягаря, вдало вийти заміж, позбутися від жіночих недуг і знайти щастя.

За традицією в цей день починали санні катання. Для цього запрягали коней, прикрашали їх різнокольоровими стрічками, проїжджали по широких вулицях з піснями і примовками. Молодь каталася на санях з гірок, знайомлячись між собою.

Старші підшукували собі пару, звертаючи увагу на рум’яних дівчат. Ті, в свою чергу, чепурилися перед виходом з дому і також виглядали собі наречених. До Масляної був час визначитися, адже взимку весілля грали дуже рідко, лише у виняткових випадках.

Приділяли увагу молодятам, в честь яких влаштовували святковий обід. Вони першими проїжджали на санях, запряжених кіньми, а перед будинком обов’язково проходили по кожуху, вивернутому хутром назовні. Так робили для того, щоб у молодих було щастя в особистому житті і ніяке зло не торкнулося їх сім’ї.

7 грудня незаміжні дівчата ворожили на суджених, причаровували їх різними способами. Багато пекли коровай або колобок з житнього борошна, давали йому охолонути, а потім катали по столу навколо речі коханого. Вважалося, що це привертає нареченого до дому і пробуджує в ньому сильне почуття любові.

Вечірньої пори дівчата сідали за ворожіння, лили віск, щоб дізнатися свою долю. Існував звичай, що допомагає визначити, яка з дівчат вийде заміж першою. Для цього кожна зривала гілочку з яблуні або вишні, ставила у воду і чекала, чи розпустяться листочки до Різдва. Тим, у кого гілочки зазеленіли, пророкували швидке весілля і міцну любов з чоловіком.

У день великомучениці Катерини дівчата молилися святий, щоб захиститися від будь-якого зла. Незаміжні дівчата просили послати добрих женихів. Заміжні жінки молилися про захист сім’ї від негараздів, а вaгітні просили легких пoлогів.

Молилися святий і ті, хто не міг дочекатися поповнення в родині. Вважалося, що щира молитва, звернена до Катерини, допомагає позбутися від безплiддя і зaвaгітніти незабаром після свята.

Читайте також:Молитви до святої Катерини, які читають 7 грудня усі жінки та дівчата

Прикмети на 7 грудня
У цей день практично всі прикмети пов’язані з погодою. Наші предки намагалися визначити, якою буде зима, чи чекати труднощів з урожаєм в новому році, або посадкам нічого не загрожує.

Ясна погода в святковий день вказувала на те, що зима буде студеною.

Відлига на 7 грудня вказувала на міцні морози, які прийдуть в середині цього місяця.

Сніг, який лежить на землі, обіцяв добрий урожай, а якщо на 7 число земля гола, то і хороших сходів можна не чекати.

Снігопад віщували тьмяні зірки, які погано проглядалися на небі через туман.

Якщо велику худобу похитувала задніми ногами, готувалися до заморозків.